کد خبر 576938

گوشی‌ آیفون و اپل واچ سانحه رانندگی را تشخیص می دهد

اپل تصمیم دارد ویژگی تشخیص تصادف خودرو و شرایط اضطراری را در گوشی‌ های آیفون و اپل واچ ارائه کند.

به گزارش theverge، گزارش شده که اپل روی ویژگی جدیدی در گوشی‌های آیفون و اپل واچ کار می‌کند که تشخیص می‌دهد دچار سانحه رانندگی شده اید و به طور خودکار شماره ۹۱۱ را شماره گیری می‌کند. براساس گزارش وال استریت ژورنال، تصمیم فعلی اپل این است که چنین قابلیتی را در سال آینده عرضه کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، برنامه «ایمنی شخصی Google» در تلفن‌های پیکسل این ویژگی را دارند که برای کمک گرفتن در هنگام تصادفات اتومبیل مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته این ویژگی برای خودرو‌هایی با قابلیت برقراری ارتباط فراهم شده بود.

بسیاری از خودرو‌های امروزی در جاده‌ها به هیچ کدام از قابلیت‌های ارتباطی مجهز نیستند، بنابراین ویژگی تشخیص تصادف در گوشی‌های آیفون و اپل واچ به این معنی است که رانندگان بیشتری تا زمانی که یکی از این وسایل را در جیب خود داشته یا روی داشبورد خود گذاشته باشند، می‌توانند از کمک‌های فوری در زمان اضطرار استفاده کنند. گفته می‌شود این ویژگی حتی سقوط افراد را هم تشخیص می‌دهد. باید دید اپل با چه دقتی می‌تواند تصادفات اتومبیل را تشخیص دهد، چه برسد به سقوط افراد.

15039417_397

به گفته اپل، ایجاد یک ویژگی جدید تشخیص تصادف در آیفون در کنار CarPlay می‌تواند پروژه شایعه شده «IronHat» اپل را تقویت کند.

ارسال نظر