کد خبر 574701

فراخوان همکاری تجاری با چین در حوزه هوش مصنوعی منتشر شد

فراخوان فرصت‌های همکاری تجاری و فناوری ایران و چین در حوزه هوش مصنوعی منتشر شد. این همکاری‌ها منجر به توسعه این فناوری و تعریف طرح‌های مشترک میان دو کشور می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، در این فراخوان که از همه علاقه‌مندان و فعالان ایرانی این حوزه دعوت شده است تا با حضور در این طرح، از مزایای همکاری با خانه نوآوری و صادرات فناوری ساخت ایران در چین یا مراکز تخصصی هوش مصنوعی این کشور بهره‌مند شوند.

بر اساس اعلام روز دوشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این رویداد فرصت مناسبی برای استفاده از ظرفیت‌های فناورانه کشور چین برای فعالان ایرانی این حوزه است

در کشور چین مراکز زیادی به شکل تخصصی در زمینه هوش مصنوعی فعالیت می‌کنند.

شرکت‌های علاقه‌مند به مشارکت در این طرح و پروژه‌های تحقیقاتی می‌توانند برای حضور در این طرح اعلام آمادگی کنند. این همکاری‌ها در حوزه‌ها و شاخه‌های مختلف حوزه هوش مصنوعی شکل خواهد گرفت.

چین رتبه نخست ثبت اختراع هوش مصنوعی را در جهان به خود اختصاص داده است و پیشرفت صنعت هوش مصنوعی در چین رشد چشمگیری داشته و قابلیت‌های مربوط به نوآوری‌های فناورانه در برخی مناطق این کشور در میان برترین‌های جهان قرار دارد.

این کشور که سودای رهبری نوآوری در هوش مصنوعی در دنیا را دارد، آماده همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق ایرانی فعال در این حوزه است.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با حمایت از برگزاری این رویداد به علاقه‌مندان حوزه هوش مصنوعی کشور فرصت داده است تا از توانمندی‌ها و فرصت‌های موجود این کشور بهره ببرند. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی https://tesc.ir مراجعه کنند.​

ارسال نظر