کد خبر 574667
اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

قیمت مک بوک های جدید اپل

اپل در مراسم معرفی محصولات جدید خود‌، دو مدل جدید مک بوک پرو ۱۴اینچ و ۱۶اینچ را معرفی کرد که در ساخت آنها از تراشه های بسیار قدرتمند و حیرت انگیزاستفاده شده است. عرضه این مک بوک های از این هفته با قیمت‌های ۱۹۹۹دلار و ۲۴۹۹دلار آغاز شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین؛ شرکت اپل اولین محصولات سیلیکونی اپل خود را در نوامبر سال 2020 معرفی کرد که شامل مک بوک ایر (M1,2020)، مک بوک پرو 13 اینچ (M1,2020) و مک مینی 2020 بود. از ابتدای تیرماه سالجاری اخباری منتشر شد که اپل قصد دارد در نیمه دوم سال 2021 از مک بوک جدید خود با تراشه‌ی سیلیکونی رونمایی کند که تغییرات جذابی برای مشتریان آن خواهد داشت.

انتظارات در هفته گذشته به پایان رسید و شرکت اپل محصولات جدید خود را با ویژگی‌های فوق العاده معرفی کرد که موجب حیرت جهان شد. 

اپل در مراسم معرفی محصولات جدید‌، دو مدل جدید مک بوک پرو ۱۴ اینچ و ۱۶ اینچ را معرفی کرد که در ساخت آنها از تراشه های بسیار قدرتمند استفاده شده است. 

در ساخت این لپ تاپ ها تراشه های قدرتمند جدید  M۱ Pro و M۱ Max بکار گرفته شده، این تراشه ها عملکرد بهتری از تراشه نسل قبلی خود یعنی M۱ دارند و در عین حال برق کمتری نسبت به تراشه های ساخت اینتل و AMD مصرف می‌کنند. 

مدل M۱ Pro یک تراشه پنج نانومتری با ۳۳.۷ میلیارد ترانزیستور است که تقریبا دو برابر نخستین نسل تراشه  M۱ است. اپل در مراسم معرفی عنوان کرد که عملکرد CPU این مدل ۷۰ درصد و عملکرد گرافیکی آن دو برابر سریعتر از  M۱ است. 

مدل  M۱ Max هم ۵۷ میلیارد ترانزیستور دارد که ۳.۵ برابر  M۱ است. تراشه M۱ Max حداکثر ۱۰۰ وات برق کمتری نسبت به تراشه های لپ تاپ مدل بالا مصرف می کند.

شرکت اپل همچنین قول حفظ بهتر عمر باتری با بکار گیری این تراشه ها در مک بوک های جدید را به مشتریان خود داده است.

لازم به یادآوری است؛ تا پیش از رونمایی محصولات جدید، در قدرتمندترین لپ تاپهای اپل از تراشه های اینتل استفاده شده بود و این شرکت پیش از این نخستین نسل تراشه M۱ را در بعضی از مدلهای مک بوک و همچنین مک مینی و آی مک استفاده کرده بود.

از دیگر ویژگی‌های این لپ تاپ جدید در این مدل‌ها‌، بازگشت تاچ بار یا نوار لمسی حذف شده و چندین کانکتور شامل کانکتور برق "مگ سیف" است. این ویژگی‌ها در سال های اخیر از مک بوک ها حذف شده بود و نارضایتی مشتریان این شرکت را به دنبال داشت.

قیمت مدل ۱۴ اینچی مک بوک پرو ۱۹۹۹ دلار و مدل ۱۶ اینچی از قیمت ۲۴۹۹ دلار آغاز می شود. آنچنان که شرکت اپل اعلام کرده است، عرضه هر دو مدل به بازار از هفته جاری آغاز شده است.

ارسال نظر