کد خبر 572014

رایانش ابری، پاسخی به نیاز کسب‌ و کارها در حوزه فناوری اطلاعات

رایانش ابری را می‌توان یکی از اصلی‌ترین تحولات اخیر در حوزه فناوری اطلاعات دانست.

هر شرکتی برای برآورده کردن نیازهای فناوری اطلاعات خود، به مجموعه‌ای از زیرساخت‌ها و منابع پردازشی نیاز دارد. تا مدتی پیش، دسترسی به چنین زیرساختی جز با ایجاد دیتاسنترهای فیزیکی در محل شرکت مقدور نبود. اما اکنون کسب‌وکارها می‌توانند به‌سادگی با دریافت خدمات رایانش ابری از ارائه‌دهندگان سرویس‌های ابری، نیازهای فناورانه موردنظر سازمان خود را برآورده کنند. در تعریف کلی، ارائه آنلاین و مجازی شده منابعی مانند CPU، RAM، شبکه و ... برای پاسخ به نیازهای پردازشی کاربر را رایانش ابری می‌گویند. به کمک مجموعه عظیمی از سخت‌افزارها و نرم‌افزارهایی که در محل شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ابری مستقر می‌شوند، زیرساخت‌ها و منابع پردازشی لازم به‌صورت مجازی در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌گیرد و آنها از ایجاد دیتاسنتر از طریق استقرار تجهیزات فیزیکی در محل شرکت بی‌نیاز می‌شوند.

نقش مهم سرویس‌دهنده در کیفیت خدمات ابری

مزیت‌های متعدد رایانش ابری از جمله رفع محدودیت‌های فیزیکی کاربران برای دسترسی به اطلاعات، کاهش هزینه‌ها و تسهیل توسعه کسب‌وکار، باعث شده سرویس‌های ابری به یکی از ضرورت‌های اساسی کسب‌وکارها برای حفظ مزیت‌های رقابتی‌شان تبدیل شود. بااین‌حال، برای آن که بتوان از دریافت سرویسی باکیفیت و کارآمد اطمینان خاطر داشت، باید در انتخاب سرویس‌ دهنده دقت کرد.

ابرآمد به‌عنوان یکی از بازیگران اصلی صنعت رایانش ابری کشور، باتکیه‌بر تجربه و توانمندی دو شرکت قدرتمند همکاران سیستم و افزار پرداز رمیس، به دنبال ارتقای سطح سرویس‌های ابری متناسب با امکانات زیرساختی و نیازمندی‌های کسب‌وکارهای موجود در ایران است. بهره‌مندی از متخصصان کارآزموده، تکنولوژی‌های پیشرفته و نیازسنجی دقیق پیش از طراحی محصولات ابری و قابلیت ارائه سرویس‌های ابری مدیریت شده را می‌توان از جمله مهم‌ترین نقاط قوت ابرآمد به‌حساب آورد. تلاش ابرآمد، ارائه خدماتی باکیفیت، امن و قابل‌اتکا برای تمامی کسب‌وکارها است تا آنها را قادر سازد بدون داشتن دغدغه درباره زیرساخت‌های فناوری اطلاعات، بر توسعه و بهبود فعالیت‌های اصلی کسب‌وکارشان تمرکز کنند.

سرویس‌های ابری ابرآمد متناسب با نیاز شما

هر کسب‌وکاری متناسب با جنس فعالیت خود، به انواع خاصی از سرویس‌های ابری نیاز دارد. برخی کسب‌وکارها با داشتن تیمی از متخصصان فناوری اطلاعات، مایل به دریافت سرویس‌های خام هستند و برخی کسب‌وکارهای دیگر مایل‌اند برای رهایی از دغدغه‌های کنترل و تنظیم سرویس رایانش ابری موردنیاز، سرویسی مدیریت شده دریافت کنند. ابرآمد تلاش کرده برای پاسخ به نیاز تمامی شرکت‌ها، طیف گسترده‌ای از خدمات ابری را ارائه دهد. از جمله مهم‌ترین سرویس‌های ابرآمد در زمینه رایانش ابری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرویس دیتاسنتر مجازی
  • پشتیبان‌گیری ابری

دیتاسنتر مجازی

دیتاسنتر مجازی ابرآمد یک محصول کاملا مدیریت شده و مناسب برای کسب و کارهایی است که به دنبال زیرساختی با کیفیت و مطمئن هستند. این محصول بخشی از یک دیتاسنتر مجهز، به روز و پرقدرت را در اختیار کسب و کارها قرار داده و کلیه دغدغه های ایجاد و نگهداری امن چنین زیرساخت پر قدرتی را برطرف میکند.

پشتیبان‌گیری ابری

یکی دیگر از دغدغه‌های کسب و کارها حفاظت از داده هاست که در واقع ارزشمندترین سرمایه‌های کسب و کارها به حساب می آیند. محصولات پشتیبان‌گیری ابری بهترین راهکار برای حفاظت از انواع آسیب‌ها و رفع چالش‌های تهیه و نگهداری نسخه‌های پشتیبان هستند. ابرآمد با ایجاد زیرساخت مناسب و راهکارهای مطمئن پشتیبانگیری ،امکان تهیه Backup از داده‌های مختلف شامل فایل‌ها، بانک‌های اطلاعاتی، نرم‌افزارهای کاربردی و ماشین‌های مجازی را فراهم آورده است و ذخیره سازی آن‌ها در یک فضای امن را مهیا کرده است.

کدام سرویس مناسب کسب‌وکار شماست؟

ابرآمد با طراحی و ارائه سرویس‌های متنوع، تلاش کرده تا پاسخگوی نیاز بخش‌های مختلف بازار باشد و برای کسب‌وکارها ارزش خلق کند. برای اطلاع بیشتر درباره اینکه کدام سرویس متناسب با نیاز کسب‌وکار شماست، می‌توانید به وب‌سایت ابرآمد مراجعه و صفحات هر سرویس را مطالعه کنید. همچنین در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دارید، فرم درخواست مشاوره را تکمیل کنید تا کارشناسان ابرآمد با شما تماس بگیرند.

 این مطلب رپورتاژ آگهی بوده و توسط تیم تحریریه اقتصاد آنلاین تهیه نشده است.

ارسال نظر