کد خبر 557709

چه مشخصاتی را در هنگام انتخاب سرور مجازی ایران باید در نظر گرفت؟

بسیاری از افراد به دنبال اطلاعاتی در رابطه با انواع و اقسام سرور های مجازی و روش کار آن ها برای رونق وبسایت های خود هستند و یا در هنگام انتخاب بین سرور های مجازی خارجی یا ایرانی سردرگم اند. برای رهایی از این‌ سردرگمی و کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

- سرور مجازی یا VPS؟

- سرور مجازی ایران

- کاربردهای سرور مجازی ایران

- نکاتی که باید در نظر بگیرید!

1

«سرور مجازی یا VPS؟»

شاید با خود فکر کنید که سرور مجازی با VPS تفاوت دارد اما این طور نیست! در حقیقت، VPS مجموع سه واژه ابتدایی عبارت Virtual Private Server است که معنای این عبارت، همان سرور مجازی خصوصی است.

در ابتدا، سرور به معنای رایانه ای است که همیشه مشغول به کار است و بسیاری از منابع را در خود جایی داده و عموم، طبق نیاز خود، از این منابع استفاده می کنند. حال، معنای سرور مجازی اختصاصی این است که  شما یک رایانه اختصاصی برای خود دارید که تمام اطلاعات وبسایت شما را در خود  ذخیره دارد و شما می توانید به آن متصل شوید. این سرور می تواند از کشور های گوناگونی چون امریکا، فرانسه، کانادا و ... باشد.

برای دسترسی به این سرور مجازی اختصاصی، نیاز به یک سیستم عاملی چون ویندوز و یا لینوکس است که شما به کمک آن به سرور مجازی خود متصل شوید.

تغییر ندادن IP یکی از مزایای VPS نسبت VPN است و فقط کافی است که توسط سیستم عامل خود (ویندوز و یا لینوکس) به کامپیوتر اختصاصی تان که در کشور مورد نظر تان است متصل شوید و کارهای وبسایت و یا کسب و کارتان انجام دهید و اگر که بتوانید یک سرور مجازی از یک کشور خوب خریداری کنید؛ می توانید از سرعت بسیار بالایی برخوردار شوید.

از آنجایی که یک سرور مجازی شاملCPU ، RAM ، حافظه و هارد است؛ باید با توجه به این مشخصات VPS مورد نظر و نیاز خود را تهیه و استفاده کنید. البته میزان قدرت پردازش و سرعت بالای سرور مجازی ایران باعث شده است تا کاربران بسیار زیادی به سوی این سرویس کشیده شوند.

2

«سرور مجازی ایران»

سرور مجازی ایران یکی از سرور های موجود است که اگر بخواهید یک سرور اختصاصی از کشور ایران خریداری کنید، با توجه به مطالبی که در رابطه با سرور های اختصاصی گفته شد شما از این سرور، فقط برای وبسایت و اطلاعات خود استفاده خواهید کرد و به دلیل خصوصی بودن آن، مشکلی در سرعت اینترنت به وجود نمی آید. البته لازم به ذکر است که هزینه خرید این نوع از سرور ها بالاتر است.

«کاربردهای سرور مجازی ایران»

سرور مجازی ایران دارای کاربردها و مزایای بسیاری است. اگر که سرور مجازی ایران برای یک وبسایت داخلی باشد؛ از لحاظ امنیت بسیار به خوبی عمل می کند و می توان با خیال راحت اطلاعات را در آن ذخیره کرد.

به دلیل نزدیکی مختصات منطقه، سرعت باز شدن سایت و یا حتی سرعت اینترنت بسیار سریع بوده است و می توان از این مزیت به خوبی استفاده کرد. از آنجایی که در تحریم هستیم و متاسفانه ارزش پول ایران بسیار پایین بوده است؛ خریداری سرور های خارجی، بسیار پر هزینه خواهد بود.

3

 

«نکاتی که باید در نظر بگیرید!»

برای خرید هر نوع سروری باید در ابتدا، اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید و سپس برای خرید آن اقدام نمایید که خرید سرور مجازی ایران هم، از این قاعده مستثنی نیست و شما باید به نکاتی در رابطه با این سرور، توجه داشته باشید. نکاتی که باید قبل از خریداری یک سرور مجازی ایران  توجه کرد شامل:

به CPU و RAM سرور و همچنین نوع سخت افزار هایی که در سرور به کار برده خواهد شد؛ بایستی توجه کرد. زیرا کم و کاستی در آن‌ها ممکن است که مشکلاتی را در عملکرد شان  به وجود بیاورد و از سرعت آن‌ها بکاهد. در رابطه با CPU وRAM، هر چه قدر که بالا تر باشند؛ سرور مورد نظر، از سرعت و حافظه بیشتری برخوردار می شود.

سرور مجازی ایران مطمئنا از انواع مختلفی برخوردار است که هر کدام از آن ها، ویژگی های مخصوصی را به خود اختصاص‌داده‌اند.

برای انتخاب یک سرور مجازی مناسب برای وبسایت خود، باید تمامی جوانب را سنجید و حتما از یک فرد متخصص برای خریداری یک سرور مجازی ایران استفاده کرد تا بتوان، خریدی بهینه و مناسب داشت و به کسب و کار و رونق وبسایت خود، کمک کرد.

دیگر نکته ای که باید به آن توجه کنید؛ میزان دقت و عملکرد سرور انتخابی شما در زمینه نگهداری اطلاعات و داده های خود است. این موضوع بسیار مهم بوده است و تاثیر به سزایی در کسب و کار شما خواهد داشت. پس حتما قبل از اقدام به خریداری آن، به سروری که تهیه می کنید توجه داشته باشید و اطلاعات کاملی را نسب به آن کسب کنید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر