کد خبر 450674

برای مبارزه با ویروس کرونا صورت گرفت:

تولید پارچه‌های ضد کرونا

دانشمندان تحقیقات تازه‌ای برای تولید لباس با ویژگی ضدکرونا آغاز کردند و به این نتیجه رسیدند که پارچه‌های حاوی ذرات نقره توان نابودسازی ویروس کرونا را ظرف مدت ۲دقیقه دارد؛ این لباس تا ۹۹.۹درصد از ویروس آغشته را تا ۲دقیقه به صورت کامل از بین می‌برد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، بعد از شیوع ویروس کرونا، بیمارستانها به محیط‌هایی آلوده به ویروس تبدیل شدند و بخش زیادی از پرسنل بیمارستانی به دلیل آلودگی‌های ناشی از ویروس کرونا که از طریق لباس آنها منتقل می‌شد، درگیر این ویروس شدند.

به دنبال همین آسیب بیمارستانی، دانشمندان تحقیقات تازه‌ای برای تولید لباس با ویژگی ضد کرونا آغاز کردند و به این نتیجه رسیدند که پارچه‌های حاوی ذرات نقره توان نابودسازی ویروس کرونا را ظرف مدت 2 دقیقه دارد؛ همین خاصیت باعث شد تا از این الیاف برای تولید ماسک و لباس استفاده کنند.

این لباس که توسط شرکت نانوکس تولید شده تا 99.9 درصد از ویروس آغشته را تا 2 دقیقه به صورت کامل از بین می‌برد؛ ترکیبات پارچه‌ای دیگری که در این لباس به کار رفته است شامل کتان و پلی‌استر است؛ ذرات نقره هم با روش آغشته کردن، خشک کردن و تثبیت رو این الیاف می‌نشیند.

این نوع پارچه تنها برای از بین بردن ویروس کرونا فایده ندارد و امکان مقابله با ویروسهای دیگر، قارچ و میکروب را هم دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری