{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 402923

اپلیکیشن کیبورد گوگل یا همان Gboard حالا یکی از مشهورترین کیبوردهای چندزبانه برای گوشی‌های اندرویدی است و حتی بعضی از کاربران آیفون هم از آن استفاده می‌کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری،  زبان فارسی این کیبورد کاملا استاندارد است و امکانات زیاد این اپلیکیشن باعث می‌شود تا خیلی‌ها به آن حسابی علاقه‌مند باشند. اما ترفندهایی وجود دارد که می‌تواند بهر‌ه‌برداری شما از این اپلیکیشن را بیشتر کند.

جست‌وجو داخل کیبورد 

یکی از مهم‌ترین خصوصیت‌های کیبورد گوگل، آیکون G قرار گرفته در آن است. با زدن روی این آیکون، بدون اینکه نیازی به ترک محیط کیبورد داشته باشید، می‌توانید کلیدواژه‌های موردنظر خود را تایپ کنید تا مثلا ویدئوهای مربوط به آنها را برای دوست خود بفرستید. بعد از انتخاب ویدئو، کافی است گزینه Share و سپس Share Card را انتخاب کنید تا لینک مربوط به آن برای شخص موردنظر فرستاده شود.

یا اگر به‌عنوان مثال موقع تایپ یک متن در گوشی خود می‌خواهید از موضوعی مطمئن شوید، از طریق کیبورد گوگل می‌توانید موضوع مذکور را در گوگل جست‌وجو کنید که باعث کلی صرفه‌جویی در وقت‌تان می‌شود.

امکان تایپ سریع 

از قابلیت‌های مهم Gboard که از مدت‌ها پیش آن را ارائه داده، Glide Typing یا همان تایپ با استفاده از سوایپ‌کردن است که به شما اجازه می‌دهد با کشیدن انگشت خود بر کیبورد، متن موردنظر را تایپ کنید. این قابلیت معمولا به‌صورت پیش‌فرض فعال است ولی در هر صورت برای فعال‌کردن، بر آیکون اپلیکیشن Gboard در هوم اسکرین خود ضربه بزنید.

 اگر از گوشی اندرویدی استفاده می‌کنید، در این بخش گزینه Glide typing را انتخاب و سپس

Enable glide typing را فعال کنید. در iOS هم روی گزینه Keyboard settings ضربه بزنید و

Glide typing را فعال کنید.

عادت کردن به این ویژگی مدتی طول می‌کشد ولی اگر از چم و خم آن سر در بیاورید، به سرعت و بدون دردسر می‌توانید متن‌های موردنظر خود را از طریق سوایپ‌کردن با سرعت بسیار زیادی تایپ کنید.

دسترسی سریع به علائم

برای اینکه به سرعت به علامت‌ها و نشانه‌ها دسترسی داشته باشید، کافی است بر کلید مربوط به نقطه ضربه بزنید و آن را نگه دارید. با این کار، فهرستی از مهم‌ترین نشانه‌های نقطه‌گذاری پدیدار می‌شود. سپس بدون اینکه انگشت خود را بردارید، انگشت‌تان را به سمت علامت سؤال بکشانید و سپس رها کنید تا علامت سؤال انتخاب شود. در کیبورد فارسی البته در همان صفحه اصلی یک کلید جداگانه به ویرگول اختصاص یافته و با نگه‌داشتن انگشت بر نقطه، غیر از علامت سؤال و تعجب به مواردی مانند فتحه، ضمه، کسره و دیگر موارد اینچنینی دسترسی دارید.

ترجمه سریع 

 یکی از قابلیت‌های مهم کیبورد گوگل دسترسی سریع به سرویس ترجمه گوگل است؛ یعنی شما موقع تایپ‌کردن می‌توانید خیلی سریع از داخل کیبورد متن مورد نظرتان را ترجمه کنید. اگر کاربر اندروید هستید، بر آیکون سه‌نقطه در بخش فوقانی کیبورد ضربه بزنید و سپس دکمه Translate را انتخاب کنید. اگر هم کاربر iOS هستید، برای بهره‌گیری از این مشخصه بر آیکون ترجمه که در بالای کلیدهای e و r قرار گرفته ضربه بزنید. با این کار، می‌توانید متون موردنظر را در این بخش کپی کنید تا در همان کیبورد، ترجمه به نمایش در بیاید. در ضمن برای ترجمه همزمان هنگام چت هم می‌توانید از آن استفاده کنید.

حرکت سریع نشانگر

یکی دیگر از ویژگی‌های ساده ولی مفید کیبورد گوگل این است که از طریق سوایپ بر کلید اسپیس با دقت زیادی می‌توانید نشانگر را بین کلمات حرکت دهید. این مشخصه به‌خصوص زمانی خیلی به‌کار می‌آید که مشغول تایپ متن طولانی هستید و می‌خواهید مشکلات نگارشی را در یک خط اصلاح کنید و به لطف این قابلیت، بدون اینکه انگشت خود را از کیبورد بردارید می‌توانید چنین کاری را انجام دهید. این قابلیت در کنار تایپ مبتنی بر سوایپ، می‌تواند تجربه استفاده از کیبورد گوگل را بسیار لذت‌بخش‌تر و جذاب‌تر کند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری