تاثیر فصل تولد بر شخصیت افراد؛ اخلاق متولدین فصل های مختلف چطور است؟

در مطالب مختلف طالع بینی درباره تاثیر ماه تولد بر شخصیت افراد خوانده ایم اما صحت طالع بینی را هیچ کس نمی تواند تایید کند. در این مطلب درباره تاثیر فصل تولد بر مبنای دلایل علمی بر شخصیت افراد صحبت خواهیم کرد.

تاثیر فصل تولد بر شخصیت افراد؛ اخلاق متولدین فصل های مختلف چطور است؟

به گزارش اقتصاد آنلاین، همانطور که نیوتن می دانست، گرانش هر جسم عظیمی با مجذور فاصله آن نسبت معکوس دارد. حتی برای سیاره غول پیکری مانند نپتون، که 2.7 میلیارد مایل (4.4 میلیارد کیلومتر) با ما فاصله دارد، میزان کشش گرانشی که در بدو تولد بر شما وارد می‌کند را ببینیم؛ ضربدر 2.7 تقسیم بر 1.1 مساوی 2 را حمل می کنید!

حال فقط به این دلیل که روز تولد شما تفاوتی اییجاد نمی کند، به این معنی نیست که همین موضوع برای فصل تولد شما نیز صادق است. در اینجا، دانشمندان در حال ایجاد مجموعه‌ای کوچک اما متقاعدکننده از شواهدی هستند که نشان می‌دهد ممکن است واقعاً علت و معلولی در کار باشد.

موارد بی شماری وجود دارد که بر رشد کودک در رحم تأثیر می گذارد. مطمئناً تغذیه مادر نقش مهمی ایفا می کند، زیرا نوزادانی که در دوران قحطی متولد می شوند، ضعیف تر از نوزادانی هستند که در دوران رونق به دنیا می آیند. حتی در کشورهای توسعه‌یافته که غذا فراوان است، رژیم‌های غذایی مادر که از نظر پروتئین،ویتامین C یا ویتامین D ضعیف هستند، می‌توانند بر رشد مغز، قلب یا استخوان تأثیر بگذارند. ویروس های فصلی - به ویژه آنفولانزا - بر سلامت مادر و رشد جنین نیز تأثیر گذارند. بارداری در فصل زمستان، با روزهای کوتاه و شب‌های طولانی، می‌تواند باعث اختلال عاطفی فصلی (SAD) در مادران شود، با سطوح پایین سروتونین در مغز مادر که به طور بالقوه منجر به کمبودهای مشابه در نوزاد می‌شود.بنابراین فصل تولد شما می تواند در شخصتتان اثر گذار باشد.

حتی پس از تولد، نوزادان همچنان با قدرت توسط دنیای اطراف خود شکل می گیرند. یک مطالعه در سال 2010 که روی موش‌ها انجام شد نشان داد که موش‌هایی که در نور شبیه‌سازی شده زمستانی متولد شده و از شیر گرفته شده‌اند، با تغییر نور تابستانی سازگاری کمتری دارند و عادات تغذیه‌ای و سطوح فعالیت ضعیف‌تری را نشان می‌دهند. موش هایی که در نور تابستان متولد شده و از شیر گرفته شده اند، چنین مشکلی در سازگاری با شرایط زمستانی نداشتند. مطالعه بعدی روی مغز موش‌ها نشان داد که ژنی که ریتم‌های شبانه‌روزی را تنظیم می‌کند، در موش‌های متولد زمستان به طور کلی کمتر فعال است.پس فصل تولد در تولد موش هم اثرگذار بود!

انبوهی از مطالعات اخیر در سال گذشته به دنبال گسترش این یافته‌ها روی انسان‌ها بوده‌اند، محققانی که خلق و خوی دانشجویان و بزرگسالان را نمایان می‌کنند و سپس به فصل‌های تولد آن‌ها برمی‌گردند و به دنبال الگوهای فصلی گسترده هستند. در زیر متوجه خواهیم شد فصل تولد شما چه تاثیری در شخصتتان دارد.

بهار:

تبریک می‌گویم، بچه‌های متولد مارس، آوریل و می، امتیاز بالایی در هیپرتایمیا کسب کردید - که در واقع خوب است. Hyperthymia یک خوش بینی عمومی است - توانایی در نظر گرفتن هر سقوط به عنوان مقدمه ای برای صعود، و هر سقوط  به عنوان یک دوره رونق.

نوزادان بهاری متناسب با فصل تولد خود بیشتر در برابر هیپرتایمیا مستعدهستند؛ افسردگی بالینی. نقطه صفر برای این بیماری - طبق یک مطالعه گسترده روی 58000 نفر در بریتانیا در سال 2012 - در بین متولدین ماه مه است. نوزادان نوامبر کمترین میزان افسردگی را دارند.

تابستان:

بیشتر برای نوزادان ژوئن، جولای و آگوست نوید بخش است. هیچ غم و افسردگی برای اشخاصی که فصل تولد آنها تابستان است وجود ندارد - حداقل هیچ چیزی ناشی از میزان نور پس از تولد آنها نیست، اگرچه ممکن است تاثیری از مادر در ماه های دسامبر، ژانویه و فوریه داشته باشد.

نوزادان تابستانی برخی از ویژگی های هیپرتایمیک مشابه نوزادان بهاری را دارند، اما می توان این ویژگی را با سیکلوتیمیا (تغییرات /سریع بین خلق و خوی بالا و پایین) جبران کرد. با این حال، احتمالاً این علامت هشدار دهنده اختلال دوقطبی نیست. تشخیص دوقطبی در میان نوزادان متولد شده در ماه اوت کمترین میزان است.

پاییز:

متولد مهر

کسانی که به طالع بینی اعتقاد دارند آغاز فصل پاییز را با فصل ترازو می دانند و از این رو متولدین مهرماه افرادی متعادل و میانه رو هستند. حال این مهم را با توجه به مسائل دیگر بررسی خواهیم کرد تا به صحت آن پی ببریم.

کسانی که فصل تولدشان پاییز است چه به علت آن که خیلی از مواد غذایی سرشار از ارزش غذایی در ابتدای این فصل برداشت می شوند و چه این واقعیت که شب های طولانی و بیماری های فصلی زمستان هنوز بروزنکرده است، متولدین پاییز نه تنها از سطوح پایین افسردگی برخوردارند، بلکه به طور مشابه کمتر احتمال دارد به اختلال دوقطبی مبتلا شوند. اما فصل تولد انها مشکل دیگری برایشان به وجود می آورد؛ آنها به شدت تحریک پذیر هستند!

زمستان:

در این فصل همه چیز ممکن است خشن باشد. از جمله چالش های پیش روی افراد دارای تاریخ تولد در زمستان، سطوح بالاتر اسکیزوفرنی، اختلال دوقطبی، SAD و افسردگی است. این یک حقیقت بد است، اما چند راه حل وجود دارد: نوزادان زمستانی نسبت به کسانی که در پاییز به دنیا می آیند کمتر تحریک پذیر اند.

علاوه بر این، فصل تولد این افراد طبق یک مطالعه کوچک در سال 2015 که روی 300 شخصیت مشهور انجام شد، ژانویه و فوریه ماه‌های مناسبی برای متولد شدن هستند بنابراین اگر می‌خواهید مشهور شوید، این ماه‌ها با خلاقیت هستند.

ارسال نظر