گردوغبار مشهد را تعطیل کرد + جزییات

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: فعالیت مراکز آموزشی و ورزشی تا پایان روز فردا چهارشنبه در دو نوبت صبح و عصر تعطیل خواهد بود.

گردوغبار  مشهد را تعطیل کرد + جزییات

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، مهدی اله پور گفت: نظر به پیش بینی و اعلام ماندگاری و تداوم گرد و غبار از سوی اداره کل هواشناسی استان در مشهد و تأکید بر وضعیت هشدار سطح نارنجی در ناحیه جنوب شرق استان براثر پدیده گرد و غبار، و اعلام ستاد مدیریت بحران مبنی بر آمادگی این ستاد برای مدیریت این پدیده و بر اساس شیوه نامه اجرایی مدیریت شرایط اضطرار وقوع پدیده گرد و غبار اقدامات زیر مصوب و جهت اجرا ابلاغ می شود.

این مسوول توضیح داد: پس از بررسی های کارشناسی، تعطیلی فعالیت آموزشی کلیه مراکز آموزشی و نیز فعالیت های ورزشی مجموعه های ورزشی در مشهد برای فردا چهارشنبه (صبح و عصر) مصوب شد.

دبیر کارگروه مدیریت وقوع شرایط اضطرار پدیده گرد و غبار استان یادآور شد: با عنایت به شرایط جوی و ماندگاری پدیده گرد و غبار توصیه می شود، شهروندان علاوه بر رعایت بحث حفاظت فردی و استفاده از ماسک با محدود کردن یا حذف ترددهای غیرضروری در سطح فضای باز و حتی تردد با وسیله نقلیه شخصی در پیشگیری از درگیر شدن با پیامدهای پدیده گرد و غبار همراهی کنند.

اله پور تاکید کرد: جلوگیری از تردد افراد دارای بیماری زمینه‌ای تنفسی و قلبی، کودکان، افراد سالخورده، مادران باردار و افراد دچار حساسیت‌های پوستی در سطح شهر به شدت توصیه می شود و آنان باید فعالیت های بدنی، پیاده روی، ورزش، خرید و یا پیگیری سایر امور خود را به وقت دیگری موکول کنند.

دبیر کارگروه شرایط اضطرار وقوع پدیده گرد و غبار از مسئولین هیأت های مذهبی و موکب های بین راهی درخواست نمود تا به منظور تأمین سلامت زائرین، نسبت به تأمین و توزیع ماسک در بین عزاداران و زائرین اقدام کند.

همچنین شهرهای جنوب شرق استان با محدودیت های ترافیکی اعلام شده از سوی پلیس راهور مواجه خواهند بود و تقاضا می شود رانندگان محترم نسبت به رعایت هشدارها و تدابیر ترافیکی اعلام شده اقدام کنند.

وی تاکید کرد: مدیران دستگاه های اجرایی مکلف به اطلاع رسانی صحیح به مجموعه کارکنان و زیر مجموعه های مدیریتی و نظارت بر اجرای صحیح موضوع را خواهند داشت و همچنین فرمانداران شهرستان ها در خصوص تشکیل جلسات شرایط اضطرار و اتخاذ تصمیمات لازم اقدام کنند.

وی تاکید کرد: اعلام این مصوبات به منزله ابلاغ رسمی به کلیه دستگاه ها و نهادهاست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
ارسال نظر