سیستان و بلوچستان با ۵۰ درجه گرم‌ترین استان کشور!

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به گرمای سوزان حاکم در استان گفت: امروز شهرستان زهک و هیرمند با ثبت دمای ۵۰ درجه سلسیوس گرمترین شهرهای استان و کشور بودند.

سیستان و بلوچستان با ۵۰ درجه گرم‌ترین استان کشور!

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محسن حیدری اظهار داشت: امروز شهرستان زهک و هیرمند با ثبت دمای ۵۰ درجه سلسیوس گرمترین شهرهای استان و کشور بودند و همچنین دمای زاهدان نسبت به ۲۴ ساعت گذشته ۲ درجه سردتر شده و در گرمترین ساعات به ۴۲ درجه سلسیوس رسیده است.

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان افزود: از لحاظ دمایی گرمای هوا در شمال استان از دوشنبه با شدت گرفتن بادهای ۱۲۰ روزه کاهش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی آخرین نقشه‌های پیش‌یابی آسمان استان صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود و تا اواسط هفته بعد از ظهرها در ارتفاعات جنوبی استان، شرایط برای رشد ابر و رگبار پراکنده باران گاهی رعد و برق و وزش تندباد لحظه‌ای فراهم است.

حیدری گفت: از امشب تا آخر هفته در شمال استان وزش باد شدید و گردوخاک گاهی طوفان گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. از چهارشنبه در زاهدان و سایر مناطق مرکزی و جنوبی استان وزش باد شدید همراه با گردوخاک خواهیم داشت. از دوشنبه در نیمه شمالی استان کاهش دما رخ خواهد داد. دریای عمان به ویژه در مناطق شرقی مواج و متلاطم خواهد بود.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
ارسال نظر
  • پوریا
    ۰

    طوفان شن در زابل مسئولین محترم فکری به حال این مردم مظلوم ورنج کشیده بکنید چرا هیچ کس به فکر ما نیست ؟