مسافران هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند

کارشناس هواشناسی گفت: با توجه به تشدید بارش ها طی امروز و فردا مسافران از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز کنند.

مسافران هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، کبری رفیعی گفت: طی امروز و فردا هشدار سطح نارنجی برای تشدید فعالیت سامانه بارشی صادر شده است؛ بنابراین مسافران از عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها پرهیز کنند.

به گفته کارشناس هواشناسی، این سامانه بارشی در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه موجب رگبار و رعدوبرق، بارش تگرگ، وزش باد شدید موقت و بارش و کولاک برف در نقاط مرتفع و سردسیر می‌شود.

او می گوید: امروز  این سامانه بارشی در خوزستان، ایلام، لرستان و کرمانشاه و روز پنج‌شنبه در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، کرمانشاه، خوزستان، ایلام، قزوین، البرز، تهران و مرکز و جنوب اردبیل خواهد بود.

رفیعی گفت: تشدید بارش‌ها مخاطراتی از جمله لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید، اختلال در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب و طغیان رودخانه‌ها می‌شود و در نواحی کوهستانی با کولاک برف، صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت و خسارت به صنعت کشاورزی همراه است.

سازمان هواشناسی به هموطنان توصیه کرده است هنگام سفر با خودرو تجهیزات لازم و سوخت کافی همراه داشته باشند و در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها اتراق نکنند.

ارسال نظر
ارسال نظر