معرفی انواع اسید شویی و بررسی قیمت اسید شویی

برای زدودن آلودگی از سطح ورق فولادی و بالابردن کیفیت آنها ، فرآیند اسید شویی اجرا میشود؛ در این حالت به ورق فولادی نهایی، ورق اسید شویی یا ورق اسیدشور گفته می‌شو

معرفی انواع اسید شویی و بررسی قیمت اسید شویی

قیمت ورق اسیدشویی وابستگی مستقیمی به ابعاد، اندازه و ضخامت دارد. به لحاظ کلان اقتصادی، عواملی همچون: تغییرات بهای مواد اولیه، نوسانات نرخ ارز و… نیز بر بهای محصولات فولادی، اثرگذار است. در این مقاله به این موضوع میپردازیم که ورق اسیدشویی چیست ؟ و فولادسل را به عنوان یکی از تامین کنندگان اصلی ورق های فولادی معرفی میکنیم.

معرفی انواع اسید شویی و بررسی قیمت اسید شویی

قیمت ورق اسید شویی

همانطور که اشاره شد قیمت ورق اسید شویی وابستگی مستقیمی به ابعاد، اندازه و ضخامت دارد. همچنین شرایط کلان اقتصاد، قیمت جهانی و داخلی فولاد خام و نوسانات ارز در این موضوع موثر است. البته نمی‌توان از فاکتور میزان عرضه و تقاضا و اثرگذاری آن بر قیمت ورق های فولادی هم چشم‌پوشی کرد.

در فولادسل، انواع ورق اسید شویی با ضخامت های 1.5 تا 5 میلی متر با عرض 1000 و 1250 برای خرید موجود است.

قیمت ورق اسید شویی فولاد مبارکه اصفهان

شرکت فولاد مبارکه اصفهان، به عنوان یکی از معتبرترین صنایع تولید ورق های فولادی در ایران  مطرح است. به همین دلیل است که قیمت روز ورق اسید شویی مبارکه برای فعالان بازار فولاد و آهن، بسیار مهم محسوب میشود.

ظرفیت تولید ورق اسید شویی فولاد مبارکه در سال، ۲ میلیون تن میباشد. ضخامت این ورق ها بین ۱.۵ تا ۶ میلیمتر است. همچنین به دو صورت عرض ۱۰۰۰ و ۱۲۵۰ است. تحویل این محصول در دو حالت رول و یا به صورت ورقه‌ ای میباشد.

قیمت ورق اسید شویی فولاد غرب

قیمت ورق اسید شویی فولاد غرب بر اساس ضخامت، عرض، وزن تئوری و همین‌طور نوع رول محاسبه می‌شود. به لحاظ متغیرهای کلان، عواملی نظیر تغییرات نرخ ارز و قیمت مواد اولیه باعث نوسانات قیمت کلاف اسید شویی فولاد غرب می‌گردند. هزینه های حمل و نقل، به قیمت نهایی افزوده خواهد شد.

در حال حاضر بازه تولید ورق این کارخانه از 0.18 تا 3 میلیمتر است. وزن نسخه کلافی ورق اسیدشویی فولاد غرب آسیا بین 6 تا 30 تن است. 

معرفی انواع اسید شویی و بررسی قیمت اسید شویی

ورق اسید شویی چیست

در دنیای ورق های فولادی، دو روش کلی برای تولید ورق‌های فلزی وجود دارد که با نام‌های نورد گرم و نورد سرد شناخته می‌شوند. محصولات نورد گرم به سبب اینکه در دماهای بالا قرار می‌گیرند و فرایندهای پس از حرارت‌دهی آن‌ها عموماً طولانی است، دچار آلودگی‌های سطحی متعددی می‌شوند. همین مسئله باعث می‌شود که در پایان خط تولید، اسیدشویی هم بشوند و در نهایت، با نام ورق اسیدشویی نامیده میشوند.

 در طی فرایند اسیدشویی یا Pickling ، ورق‌های سیاه وارد استخری از اسیدکلریدریک می‌شوند تا آلودگی‌های سطحی آن‌ها به شکل کامل از بین برود و در پایان، یک ورق یکدست و بدون هیچ‌گونه ناهمواری در سطح، به دست مشتریان برسد یا به سمت نورد سرد برود. لازم به ذکر است که به محصولاتی که از این فرایند خارج می‌شوند، اصطلاحاً “ورق اسیدشویی” می‌گویند.

معرفی انواع اسید شویی و بررسی قیمت اسید شویی

مراحل تولید ورق اسید شویی

 1. بارگیری ورق
 2. حذف پوسته‌ها و ناهمواری‌های بزرگ
 3. لبه گیری ورق
 4. اتصال ورق ها به یکدیگر
 5. از بین بردن ناهمواری ها
 6. ورود به وان‌ اسید شویی
 7. برش ورق اسید شویی
 8. روغن‌کاری و رول کردن ورق‌های اسید شویی
 9. کلاف مجدد

انواع ورق اسید شویی

ورق اسیدشویی بر اساس استاندارد DIN 1614 به چهار گرید دسته بندی می شود:

 1. ورق اسید شویی RRStW23
 2. ورق اسید شویی StW22
 3. ورق اسید شویی USt23
 4. ورق اسید شویی StW24

این دسته از ورق های اسیدشویی بیشتر در تولید محصولات فولادی غیرآلیاژی استفاده می شوند که با استفاده از قالب گیری و کشش سرد تولید می گردند.

بنا بر استاندارد BS EN 10111 ورق های اسید شویی به چهار گرید تقسیم می گردند:

 1. ورق اسید شویی DD11
 2. ورق اسید شویی DD12
 3. ورق اسید شویی DD13
 4. ورق اسید شویی DD14

کاربرد ورق اسید شوی

 • ورق اسیدشویی ماده اولیه مورد نیاز برای بسیاری از انواع ورق‌های فلزی است
 • تولید محصولات گالوانیزه
 • شکل‌دهی سرد و کشش عمیق سیلندر گاز
 • صنایع لوله‌سازی مانند صنابع تولید لوله‌های انتقال آب، نفت و گاز
 • تولید پروفیل
 • صنایع خودرو سازی، تولید بدنه خودرو، چرخ و قطعات دیگر نظیر رینگ و شاسی
 • تولید مخازن تحت فشار و مخازن مایعات و گازها
 • صنایع ساختمان‌سازی برای تولید لوله و پروفیل

چگونه بهترین تامین کننده اسید شویی در بازار را بشناسیم؟

در بازار آهن و فولاد، تامین کنندگان بسیاری حضور دارند که در این بازار با یکدیگر رقابت می‌کنند. در چنین شرایطی تصمیم‌گیری برای خرید، کمی سخت به نظر می‌رسد. اما کافیست ویژگی‌های یک تامین کننده معتبر و با تجربه را بشناسید. در این صورت با مطابقت این استانداردها با هر تامین‌کننده، می‌توانید بهترین شرکت برای خرید اسید شویی را انتخاب نمایید.

مشاوره تخصصی رایگان

تامین‌کننده باید به منظور تشخیص صحیح نیازهای صاحبان صنایع، خدمات مشاوره‌ای در اختیار آنها قرار دهد. مشاوره کمک می‌کند محصول خریداری شده، بیشترین مطابقت را با نیاز شما داشته باشد.

فروش اعتباری (LC)

با توجه به کمبود نقدینگی و مشکلات مالی موجود بر سر راه تولیدکنندگان در سال‌های اخیر، فروش اعتباری یک راهکار کلیدی در راستای جبران کمبود نقدینگی محسوب می‌شود. ال سی در واقع یک سند تعهد پرداختی می‌باشد که از طرف بانک به ذینفع اعتبار داده می‌شود تا در ازای آن، کالاهای درخواستی را در مدت زمان مشخص به خریدار تحویل نماید.

کنترل کیفیت QC

گواهی محصول و ارایه نمونه محصول

معرفی انواع اسید شویی و بررسی قیمت اسید شویی

فولاسل  ، مناسب ترین قیمت و شرایط متنوع تحویل

چنانچه در صنایع و اصنافی فعالید که یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های شما خرید و دریافت مناسب ترین قیمت اسید شویی است، حتما به تامین کننده معتبر توجه میکنید. شرکت فولادسل ، به واسطه سال‌ها تجربه در حوزه فولاد و آهن و نیز عضویت در اتحادیه آهن و فولاد کشور، یکی از معتبرترین تامین‌کنندگان آهن آلات و ورق های فولادی در بازار است.

فولادسل که از سال 1389 فعالیت خود را آغاز نموده است، معیارهای تامین کننده حرفه ای را دارد.

از جمله مزایای فولادسل عبارتند از:

 • فروش اعتباری و اقساطی اسید شویی
 • کنترل کیفیت محصول جهت آسودگی خیال مشتریان
 • امکان ارایه نمونه و گواهی محصول جهت اطمینان
 • مشاوره تخصصی رایگان جهت بهترین انتخاب ممکن
 • ارایه فاکتور رسمی برای درج در اسناد مالی

فولادسل، با ایجاد واحد مهندسی فروش و جذب کارشناسان متخصص تلاش کرده تا پیش از اینکه فروشنده محصول باشد مشاور خریداران برای انتخابی مناسب و هزینه مقرون به صرفه باشد. ایجاد واحد کنترل کیفیت QC و ایجاد شرایط خرید اعتباری (LC) از گام های موثر در این زمینه است.

ایجاد مجموعه پویا و چابک در راستای تامین نیازهای صنایع سبک و سنگین، خلق راهکارهای نوین اینترنتی و ارائه خدمات صادرات و واردات در راه سهیم شدن در شکوفایی اقتصادی کشور، چشم انداز همیشگی فولادسل است.

مناسب ترین قیمت ورق اسیدشویی در فولادسل

واحد کنترل کیفیت فولادسل

یکی از دغدغه هایی که بسیاری از خریداران با آن مواجه هستند نگرانی مربوط به کیفیت محصولات نهایی و فرآیند ارسال آن به مقصد است. از طرفی مایل اند محصولی که به دستشان می رسد از لحاظ کمی و کیفی مشابه با ادعای فروشنده باشد.

شرکت فولادسل با درک چنین نگرانی هایی، خدمات ویژه ای را برای کنترل کیفیت محصولات خود در نظر گرفته است و واحد QC خود را راه اندازی نمود.

فولادسل، تجربه یک خرید امن!

این مطلب رپرتاژ آگهی می باشد و توسط تحریریه اقتصاد آنلاین تهیه نشده است.

ارسال نظر
ارسال نظر