ارتفاع برف در کوهرنگ به ۲ متر و ۳۵ سانت‌ رسید

با بارش ۱۰۳ سانتی‌متری برف در کوهرنگ تا ظهر امروز، میزان ارتفاع کل برف در این شهرستان به بیش از ۲۳۵ سانتی‌متر رسیده است.

ارتفاع برف در کوهرنگ به ۲ متر و ۳۵ سانت‌ رسید

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، ورود سامانه بارشی به استان چهارمحال و بختیاری از روز یکشنبه تاکنون باعث سفیدپوش شدن همه شهرستان‌های این استان شده است، به طوری که انسداد برخی جاده‌ها و گردنه‌های این استان را به همراه داشته است.

بنابر آخرین اطلاع هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری، میزان بارندگی سامانه اخیر تا ساعت 12:30 امروز در شهرکرد 40.4 میلی‌متر و 13 سانتی‌متر برف، در بروجن 28.9 میلی‌متر و 6 سانتی‌متر برف، در لردگان 75.7 میلی‌متر و در اردل 73.6 میلی‌متر است.

همچنین در سامان 42.3 میلی‌متر و 10 سانتی‌متر برف، در بن52.2 میلی‌متر و 20 سانتی‌متر برف، در شلمزار 81.7 میلی‌متر، در فرخشهر28.8 میلی‌متر و 6 سانتی‌متر برف، در مالخلیفه 148.3 میلی‌متر، در سورشجان41.3 میلی‌متر، در بلداجی54 میلی‌متر و در بازفت 75.4 میلی‌متر، بارندگی تجربه شده است.

گفتنی است میزان بارندگی در کوهرنگ 119.3 میلی‌متر و 103 سانتی‌متر برف، در فارسان 54.4 میلی‌متر و 32 سانتی‌متر برف، در ایلبگی 33.2 میلی‌متر و در دوآب صمصامی 72.8 میلی‌متر بوده است.

به گزارش تسنیم، با بارش 103 سانتی‌متری برف در کوهرنگ تا ظهر امروز، میزان ارتفاع کل برف در این شهرستان به بیش از 235 سانتی‌متر رسیده است.

تداوم انسداد گردنه‌های کوهرنگ

شهباز اکبری، فرماندار کوهرنگ با اشاره به تلاش بی‌وقفه راهداران برای بازگشایی محورهای مسدود شده، اظهار داشت: گردنه‌های شاه‌منصوری، چری و تاراز همچنان مسدود هستند.

وی با بیان اینکه تمامی نیروهای دستگاه‌ها و نیروهای امدادی در صد‌در‌صد آمادگی هستند و در حال رفع مشکلات هستند، گفت: از مردم عزیز درخواست می‌شود تا پایان هفته به این شهرستان سفر نکنند.

گفتنی است بارش سنگین برف همچنان در استان چهارمحال و بختیاری ادامه دارد. به طوری که ترددها در جاده‌ها و همچنین در سطح شهرها به کندی صورت می‌گیرد.

غلامعلی نوربخش، رییس پلیس راه استان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به لغزندگی جاده‌ها به خصوص جاده‌های کوهستانی، اظهار داشت: تردد در جاده‌ها صرفا با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است.

وی با اشاره کندی تردد در محورهای کوهرنگ و انسداد گردنه‌های این شهرستان، بیان کرد: رانندگان در زمان عبور از جاده‌ها از زنجرچرخ و چراغ مه‌شکن استفاده کنند و از سالم بودن تجهیزات گرماشی خودرو مطمئن شوند.

رییس پلیس راه استان چهارمحال و بختیاری مطرح کرد: از ابتدای فعالیت سامانه بارشی تاکنون حادثه و تصادفی منجر به فوتی در استان خوشبختانه اتفاق نیفتاده است.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
ارسال نظر