کشف کاکائو در مریخ! + عکس

به گفته ناسا مریخ نورد کنجکاوی حین عبور از یک منطقه در مریخ موفق به کشف شهاب سنگی به نام کاکائو شد. برخورد یک مریخ نورد کنجکاو با شهاب سنگ کاکائو که طولی حدود ۳۰.۴۸ سانتی متر دارد، سبب اکتشافی جدید در این سیاره می‌شود و تصاویر این کشف جدید به وسیلۀ دوربین Mastcam به زمین ارسال می‌شود.

کشف کاکائو در مریخ! + عکس

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از برنا؛  به گفته ناسا مریخ نورد کنجکاوی حین عبور از یک منطقه در مریخ موفق به کشف شهاب سنگی به نام کاکائو شد. برخورد یک مریخ نورد کنجکاو با شهاب سنگ کاکائو که طولی حدود ۳۰.۴۸ سانتی متر دارد، سبب اکتشافی جدید در این سیاره می‌شود و تصاویر این کشف جدید به وسیلۀ دوربین Mastcam به زمین ارسال می‌شود.

شهاب سنگ آگاه می‌کند. نخستین بار این شی آسمانی در روز ۲۷ ژانویه رونمایی شد اما امکان عکسبرداری از آن یک روز بعد با تغییر موقعیت کاوشگر فراهم شد. پیش از این نیز کنجکاوی اطلاعاتی در مورد شهاب سنگ‌های دیگر ارسال کرده بود.

به عنوان مثال در سال ۲۰۱۴ این مریخ نورد شهاب سنگ دیگری معروف به لبنان را شناسایی و تصاویر آن را ارسال کرده بود. اندازه این شهاب سنگ حدود ۱۹۸.۱۲ سانتی‌متر بود. در سال ۲۰۱۶ نیز به یک شهاب سنگ به اندازه توپ گلف برخورد کرده بود. شهاب سنگ‌های آهنی در زمین نیز بطور مداوم دیده می‌شوند. بطوریکه توانسته‌اند توجهات افکار عمومی را به خود جلب کنند. در گذشته امپراتورهای ژاپن و مصر از شهاب سنگ‌های آهنی برای ساخت سلاح استفاده می‌کردند.

کشف کاکائو روی سطح مریخ

منبع: برنا
ارسال نظر
ارسال نظر