نحوه فعالیت مدارس خوی تغییر کرد

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی‌ گفت: آموزش در مدارس شهرستان زلزله‌زده خوی پس از ۲ هفته تعطیلی و غیر حضوری، از یکشنبه حضوری می‌شود.

نحوه فعالیت مدارس خوی تغییر کرد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، علی مطهری اظهار کرد: براساس تصمیم اتخاذ شده مدارس بخش‌های صفاییه، قطور و اوه اوغلی به غیر از روستای بله سور در همه مقاطع از روز یکشنبه ۲۳ بهمن باز و آموزش‌ها به صورت حضوری خواهد بود.

وی افزود: در بخش فیرورق با توجه به شرایط مدارس همه مقاطع تحصیلی همچنان تا آخر هفته آینده غیر حضوری و آموزش از طریق شبکه شاد دنبال خواهد شد.

مطهری اضافه کرد: مدارس روستایی بخش مرکزی خوی در همه مقاطع نیز از روز یکشنبه ۲۳ بهمن به صورت حضوری خواهد بود و مادر آموزشی و دانش‌آموزان ملزم به حضور در کلاس درس هستند.

به گفته وی، در بخش مرکزی خوی مدارس مناطق شهری در صورتی که مکان اسکان اضطراری و اردوگاه‌ زلزله‌زدگان باشند یا بر اثر زلزله تخریب شده و یا آسیب دیده‌اند، غیر حضوری و آموزش از طریق شبکه شاد و در غیر این صورت آموزش حضوری است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی یادآور شد: این تصمیم در شرایط موجود اتخاذ شده و تا آخر هفته آینده این فرآیند ادامه دارد ولی در صورت بروز شرایط جدید، تصمیم مقتضی و متناسب با وضعیت اتخاذ و اطلاع رسانی خواهد شد.

وی از مدیران و فرهنگیان شاغل در آموزش و پرورش شهرستان خوی خواست متناسب با شرایط اعلام شده نسبت به حضور در مدارس و یا آموزش غیر حضوری اقدام کرده و در صورت بروز مشکل، موضوع را از طریق کارشناسان اداره آموزش و پرورش اطلاع دهند.

طب ۱۳ روز گذشته و پس از زمین لرزه ۵.۹ ریشتری هشتم بهمن در خوی، با تصمیم مدیریت بحران، مدارس این شهرستان در هفته اول تعطیل و در هفته دوم آموزش غیر حضوری و بر بستر شاد انجام شد.

پس از این حادثه، رییس جمهور، معاون اول رییس جمهور، رییس مجلس شورای اسلامی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزرای کشور، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و همچنین بسیاری از مسوولان کشوری و لشکری به خوی سفر کرده و از نزدیک در جریان اقدامات و امدادرسانی انجام شده، قرار گرفته‌اند.

در این زلزله‌ علاوه بر فوت سه نفر و مصدومیت بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر، افزون بر ۱۱ هزار واحد مسکونی هم دچار خسارت از ۲۰ تا ۸۰ درصد شد و طبق اعلام ارزیابان ۸۴ مدرسه نیز آسیب دیده که از این تعداد ۲۴ مدرسه باید تخریب و از نو ساخته شود.

هیات دولت در جلسه یکشنبه گذشته خود برای جبران خسارت‌ها و ساخت و تعمیر واحدهای مسکونی در مناطق زلزله زده شهرستان خوی، ۳۵ هزار میلیارد ریال اعتبار در قالب تسهیلات و کمک بلاعوض تصویب کرده است.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
ارسال نظر