دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور خبر داد؛

اعطای وام ۵۰۰ میلیونی با کارمزد ۸ درصدی به این افراد

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: به شرکت کنندگان در نمایشگاه‌ها و سکو‌های توزیع محصولات ایرانی-اسلامی که کیفیت و قیمت را به نفع مصرف کننده تامین کنند، تسهیلات پرداخت می‌شود.

اعطای وام ۵۰۰ میلیونی با کارمزد ۸ درصدی به این افراد

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از با باشگاه خبرنگاران جوان، سید مجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور   گفت: باز شدن قفل حوزه مد، لباس و کالای حجاب در ایران راه‌ها و مسیر‌های مختلفی دارد که یکی از این مسیر‌ها توسعه کیفی جشنوار‌ها است به شرطی که شرکت کنندگان در جشنواره‌ها به تولید برسند.

وی افزود: امیدواریم با حمایت‌های پیشینی و هدایت گری‌های حین جشنواره‌ها و البته تامین سرمایه برای تولید آثار برگزیده این اتفاق رخ دهد.

امامی اظهار کرد: وقتی برگزیده حوزه مد و لباس بتواند ۵۰۰ میلیون تومان وام با کارمزد ۸ درصد بگیرد حتما می‌تواند چادر یا مانتو خود را به بازار عرضه کند که حتی اگر تولید کننده هم نباشد می‌تواند با تولید کنندگان نام دار شریک شود و طرح خود را در بازار به سادگی بفروشد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور موضوع بعدی را مسئله آموزش عنوان کرد و گفت: همکاری با مدرسه ملی طراحی را آغاز کردیم و سعی می‌کنیم کیفیت طراحی را به واقعیت نزدیک کنیم.

وی مطرح کرد: به شرکت کنندگان در نمایشگاه‌ها و سکو‌های توزیع که در خصوص موضوع عرضه محصولات ایرانی-اسلامی در نمایشگاه‌ها می‌توانند کیفیت و قیمت را به نفع مصرف کننده تامین کنند از طریق بانک‌های عامل دولتی به روش گشایش اسناد اعتباری تسهیلات پرداخت خواهد شد.

امامی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه نمایشگاه‌ها چه میزان می‌تواند در کاهش قیمت‌ها تاثیر گذار باشند گفت: نمایشگاه‌ها گاهی بزرگ مثل مصلی تهران و گاهی کوچک در برخی سالن‌ها برگزار می‌شوند. مهم این است که شرکت کنندگان ۱۵ تا ۲۰ درصد کالای خود را ارزان‌تر عرضه کنند تا قیمت پوشاک حجاب و صنایع فرهنگی کاهش پیدا کند.

وی اظهار کرد: زمانی که تولید کننده می‌تواند یکجا مواد اولیه خود را خریداری کند هزینه تولید کاهش پیدا می‌کند و هر زمانی که تولید کننده از کارخانه نه از دلال خریداری کند قطعا قیمت مواد اولیه ۵ تا ۱۰ درصد کاهش پیدا می‌کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
ارسال نظر
  • محمد زاده
    ۰

    وصف العیش نصف العیش