این حشرات شبیه جواهرات گران بها هستند + عکس

یک عکاس مجموعه‌ای جذاب از عکس‌های ماکروی شفیره پروانه‌ها را ثبت کرده است که نگاهی بر طرح‌های متنوع آن‌ها دارد.

این حشرات شبیه جواهرات گران بها هستند + عکس

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ عکاس، لوون بیس، تصاویر شفیره پروانه‌های زنده را ثبت کرده است. حشرات در حال دگردیسی از لیسه به شکل بالغ خود هستند، یعنی تمام حشرات که در عکس‌ها مشاهده می‌کنید، به‌زودی به صورت پروانه ظاهر می‌شوند.

عکس‌های ماکرو در مزرعه پروانه‌های استراتفورد در بریتانیا گرفته شده‌اند که با توجه به اندازه‌شان، با استفاده از تکنیک فتو استکینگ ساخته شده‌اند. بیشتر گونه‌هایی که در این مجموعه گنجانده شده‌اند، آسیایی هستند.

سوسک طلایی

این عکس‌ها بخشی از یک پروژه در حال انجام است که به تنوع طراحی در طبیعت می‌پردازد. از تخم‌ گرفته تا شفیره یا پیله، طبیعت طیف شگفت‌انگیزی از طرح‌ها را ایجاد می‌کند که اغلب مختص یک گونه خاص است. بسیاری از شفیره حشرات ماورایی و عجیب‌وغریب تکامل یافته‌اند تا از نظر ظاهری فریبنده باشند و با جعل هویت گیاهان و محیط اطراف به‌عنوان استتار ضروری از شکارچیان احتمالی عمل کنند.

بیس می‌گوید که این عکس‌ها با هدف سرگرمی و آموزش به بیننده اجازه می‌دهند تا تنوع موضوع را درک کند و در عین حال جزئیات پیچیده‌ای را که تکامل ایجاد کرده است، درک کند.

بیس به موزه تاریخ طبیعی آمریکا می‌گوید:

فکر نمی‌کنم مردم اهمیت حشرات و کارهایی که آن‌ها برای ما به‌عنوان یک گونه و کل سیاره انجام می‌دهند، درک کنند. ما باید درک کنیم که آن‌ها مهم هستند و چون دیدنشان سخت است، نمی‌توانیم نادیده‌شان بگیریم.

حشراتی که شبیه جواهرات گرانبها هستند

منبع: زومیت
ارسال نظر

  • Matingiahdany
    ۰ ۰

    ما توی شهر ما این حشره ها هست رنگ طلایی و نقره ای و سیاه ما به این حشره میگیم خزوک توسی

  • ناشناس
    ۰ ۰

    وای وای که وقتی فکرشو میکنم توی طبیعت در حال لذت بردن یکی شون بیاد روی دستم... 😐