خانه های خاص مارک زاکربرگ + عکس

مارک زاکربرگ یکی از ثروتمندترین مردان جهان است، بنابراین تعجبی ندارد که او خانه‌های بسیار بزرگ و زیبای زیادی داشته باشد.

خانه های خاص مارک زاکربرگ + عکس

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از همشهری آنلاین، از بیش از ۱۴۰۰ هکتار در هاوایی گرفته تا چندین خانه در کالیفرنیا، برخی از ویژگی‌های برجسته املاک او و چند مورد منفی را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

در اواخر سال گذشته، تصمیم مارک زاکربرگ در صرف میلیون‌ها دلار برای افزودن چندین هکتار اضافی به املاکش در هاوایی بحث برانگیز شد.

بنیانگذار فیسبوک اکنون بیش از ۱۴۰۰ هکتار زمین در هاوایی دارد و اغلب در این املاک در حال انجام فعالیت‌های ورزشی نظیر پرتاب نیزه یا موج سواری دیده می‌شود.

خانه زاکربرگ هاوایی

زاکربرگ و همسرش توسط مردم محلی هاوایی متهم به «استعمار نو» شده‌اند . این مردم می‌ترسند بر اثر خریدها و فعالیت‌های مارک زاکربرگ در این جزیره که امکان دارد به منابع طبیعی آسیب بزند، ناگزیر مجبور به جابه جایی از منازل خود شوند. با این حال، زاکربرگ و خانواده اش ادعا می‌کنند که به حفظ مناطق طبیعی اطراف خانه هاوایی خود کمک می‌کنند.
زاکربرگ چندین خانه در کالیفرنیا دارد. یکی از آن‌ها خانه‌ای است که او در سال ۲۰۱۱ به قیمت ۷ میلیون دلار در کرسنت پارک خریده است.
به گزارش سی ان بی سی، این خانه به یک «دستیار هوشمند مصنوعی سفارشی» مجهز شده است. گفته می‌شود خانه هوشمند او کارهای آینده نگرانه‌ای مانند شروع تدریس زبان ماندارین (یکی از زبان‌های چینی) به محض بیدار شدن بچه‌های زاکربرگ انجام می‌دهد.
خانه زاکربرگ خاص
خانه‌های زاکربرگ تنوع زیادی دارند، او دو خانه در دریاچه «تاهو» دارد که با یک سفر کوتاه با خودرو می‌توان از آنجا به بیابان‌های نوادا رسید. یکی از آن خانه‌ها دارای ۲۰۰ پا ساحل دریاچه و اسکله‌ای تفریحی به سبک مارینا است.
اگر این کافی به نظر نمی‌رسد، می‌توان به خانه دیگر زاکربرگ اشاره کرد که جلوی آن به مساحت ۴۰۰ پا، ساحل دریاچه را اشغال کرده و اسکله‌ای مخصوص به خود دارد. گفته می‌شود که زاکربرگ ۵۹ میلیون دلار برای خانه‌هایی که دقیقا در کنار یکدیگر قرار دارند هزینه کرده است.
ارسال نظر