مرحله تکمیل ظرفیت ارشد پزشکی اعلام شد

مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرد: با پذیرش مرحله تکمیل ظرفیـت در برخی از رشته محل‌ها در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ گروه علوم پزشکی موافقت شد و این مرحله از ۷ آبان آغاز می‌شود.

مرحله تکمیل ظرفیت ارشد پزشکی اعلام شد

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۱۴۰۱ در ۳۴ حوزه امتحانی برای ۸۶ رشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی در روز‌های ۵ و ۶ خرداد برگزار شد و نتایج نهایی آن در ۱۲ شهریورماه ۱۴۰۱ اعلام شد.

تعداد ۵۹ هزار و ۴۶۴ نفر در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته‌های گروه پزشکی سال ۱۴۰۱ ثبت نام کردند که از تعداد ۶۴ هزار و ۱۷۵ نفر در آزمون به دلیل شرکت در دو رشته تعداد ثبت نام کننده نهایی آزمون بودند.

از این میان تعداد ۴۸ هزار و ۴۸۱ در جلسه آزمون شرکت کردند که از میان حاضرین در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته‌های گروه پزشکی سال ۱۴۰۱ تعداد ۴۱ هزار و ۹۵۲ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند و در نهایت ۵ هزار و ۱۹ نفر قبول شدند.

مرکز سنجش آموزش پزشکی در جدیدترین اطلاعیه درباره آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی سال ۱۴۰۱ اعلام کرده است: طی پیگیری‌های به عمل آمده، با پذیرش مرحله تکمیل ظرفیـت در برخی از رشته محل ها، موافقت شد.

در این راستا اسامی دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش مرحله تکمیل ظرفیت در تاریخ ۷ آبان ۱۴۰۱ از طریق سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام خواهد شد.

داوطلبان می‌توانند با وارد کردن کد رهگیری نسبت به انتخاب رشته محل‌های مربوط به مرحله تکمیل ظرفیت از ۷ تا ۹ آبان ۱۴۰۱ اقدام کنند.

ارسال نظر