معجزه آب برنج برای پوست

امروزه بر اساس یک سنت قدیمی ژاپنی استفاده از آب برنج یکی از بهترین راهکارها برای داشتن یک پوست زیبا، شفاف و سالم است.

معجزه آب برنج برای پوست

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از سایت طلا، امروزه، آب برنج برای بهبود پوست مورد استفاده قرار می گیرد. آب برنج برای نرم کردن پوست و از بین بردن مشکلات پوستی مفید است. از جمله مزیت های آب برنج این است که به راحتی می توانید آن را در منزل آماده کنید و هزینه ای برای آن نپردازید.

آب برنج روشن کننده پوست:

سایت های بسیاری توصیه می کنند که برای روشن کردن پوست از آب برنج استفاده کنید. در حقیقت، محصولات تجاری بسیاری که در بازار موجود هستند حاوی آب برنج می باشند این محصولات عبارتند از: صابون ها، تونرها و کرم ها.

برخی از افراد به قدرت روشن کنندگی آب برنج بسیار ایمان دارند در حالی که برخی از مواد شیمیایی موجود در آن که به عنوان روشن کننده پوست شناخته می شود، هنوز شواهدی بر نحوه ی تاثیر گذاری آن ها ارائه نشده است.

آب برنج برای صورت:

آب برنج می تواند آسیب دیدگی های پوست ناشی از نور خورشید را از بین ببرد. آب برنج کلاژن پوست را افزایش می دهد و این موجب جلوگیری از ایجاد خطوط در صورت می گردد.

پوست خشک:

آب برنج می تواند به التهاب پوست که به دلیل برخی از عناصر موجود در محصولات وجود دارد، نیز کمک می کند. استفاده از آب برنج به پوست های خشک و آسیب دیده ناشی از سدیم لارل سولفات کمک می کند.

اگزما، آکنه، زخم و التهاب:

تعداد زیادی از مردم اظهار کرده اند که آب برنج می تواند به نرم شدن پوست و از بین بردن زخم های ناشی از اگزما کمک می کند. براساس آنچه که از ویژگی های آب برنج می دانیم، به نظر می رسد که این اظهارات درست باشد. اگرچه هنوز به تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است.

محافظت از پوست در برابر نور خورشید:

مواد شیمیایی موجود در آب برنج می تواند از پوست در برابر نور خورشید محافظت کند. تحقیقی نشان داد آب برنج وقتی که با ترکیبات گیاهی استخراج شده ترکیب شود می تواند تاثیر موثری در حفاظت از پوست داشته باشد.

منبع: سایت طلا
ارسال نظر

آخرین خبر ها