با بادمجان غذا چی بپزم که گوشت و مرغ نخواد

بادمجان جدا از اینکه خواص بسیاری برای بدن دارد یکی از انواع مواد غذایی است که می توان با آن غذاهای خوشمزه و متنوعی تهیه کرد.

با بادمجان غذا چی بپزم که گوشت و مرغ نخواد

لیست غذاهای خوشمزه با بادمجان بدون نیاز به گوشت و مرغ

به گزارش اقتصاد آنلاین، بادمجان جدا از اینکه خواص بسیاری برای بدن دارد یکی از انواع مواد غذایی است که می توان با آن غذاهای خوشمزه و متنوعی تهیه کرد.در این مطلب فهرستی کامل از غذاهای با بادمجان را به همراه آموزش طرز تهیه غذاها جمع آوری کرده ایم. 

غذای خوشمزه بادمجــان پلــو

مواد لازم بادمجــان پلــو (پنج تا شش نفر):

سه پیمانه برنج

۳۵۰ گرم گوشت بدون استخوان

۷۰ گرم لپه

یک و نیم قاشق سوپخوری رب گوجه‌فرنگی

یک عدد پیاز

پنج عدد بادمجان متوسط

یک قاشق چایخوری گرد لیمو

نصف قاشق چایخوری ادویه خورش

نصف قاشق چایخوری زردچوبه

زعفران دم‌کرده، نمک و روغن

طرز تهیه بادمجــان پلــو

لپه را از دو ساعت قبل می شوییم، در آب گرم خیس می کنیم و هنگام استفاده در آبکش میریزیم. بادمجانها را پوست کنده به صورت حلقه ای خرد کرده، یک ساعت در آب نمک قرار داده و بعد سرخ میکنیم.(از آب نمک در آورده، کمی آب روی آن میگیریم، بعد روی دستمال گذاشته تا خشک شود و سرخ میکنیم)پیاز را در روغن تفت داده، گوشت خرد شده را می افزاییم و با حرارت زیاد سرخ میکنیم تا گوشت آب نیندازد، ادویه و زردچوبه زده، لپه را اضافه کرده و دو دقیقه تفت میدهیم.

رب گوجه فرنگی را به مواد افزوده و آب میریزیم تا گوشت و لپه پخته شوند.در انتهای پخت نمک، گردلیمو و زعفران میریزیم و اجازه میدهیم جا بیفتد و نباید مانند خورش آب داشته باشد.برنج را در آب جوش ریخته و به همراه نمک میجوشانیم. کمی دانتر از برنج معمولی برمیداریم و آبکش میکنیم. ته قابلمه یا قالب را روغن ریخته، بادمجانهای ورقه شده را میچینیم.یک طرف آن که سرخ شد، برگردانده و از روی حرارت برمیداریم، کمی برنج میریزیم و از مواد خورش کمی روی برنج ریخته، بادمجان میچینیم و به همین ترتیب لایه ها را ادامه داده و در انتها برنج میریزیم، سپس روی حرارت گذاشته، بخار که کرد، کمی روغن روی برنج ریخته و دمکنی میگذاریم، ۴۰ دقیقه دم بکشد. پس از پخت در ظرف سرو برنج را برمیگردانیم.

غذای خوشمزه ورقه ( بادمجان )

مواد لازم ورقه بادمجان (چهار نفر):

سه عدد بادمجان

چهار تا پنج عدد تخم‌مرغ

یک قاشق چایخوری زردچوبه

روغن محلی به میزان لازم

نمک و فلفل به میزان لازم

غذا با بادمجان

طرز تهیه ورقه ( بادمجان )

بادمجانها را پوست کنده و به صورت حلقه هایی به ضخامت دو سانتیمتر برش میزنیم. روی بادمجانها نمک پاشیده و در آبکش میگذاریم تا تلخی آنها گرفته شود.پس از حداقل نیم ساعت آنها را شسته، خشک کرده و در روغن سرخ میکنیم، سپس با حوله کاغذی روغن اضافه آنها را میگیریم.درون یک تابه روغن محلی ریخته و بادمجانها را کف آن میچینیم. تخم مرغها را در یک کاسه شکسته و زردچوبه، نمک و فلفل را اضافه کرده و هم میزنیم تا یکدست شود.تابه را روی شعله گاز داغ کرده، سپس تخم مرغها را اضافه کرده و اجازه میدهیم تا بسته شود، بعد از ۱۰ دقیقه برش زده و طرف دیگر را در پایین قرار میدهیم تا هر دو طرف سرخ شود. این غذا را با گوجه فرنگی، ماست و برنج کته سرو میکنیم.

دلـمه بادمجـان

مواد لازم دلـمه بادمجـان :

چهار عدد بادمجان دلمه‌ای

یک پیمانه ذرت

۳۰۰ گرم سوی

سه عدد پیاز

نصف یک عدد فلفل دلمه‌ای خرد شده

دو قاشق سوپخوری رب گوجه‌ فرنگی

یک عدد هویج

دو تا سه عدد برگ بو

دو لیتر آب

نمک، فلفل و زردچوبه به میزان لازم

 

طرز تهیه دلـمه بادمجـان

سینه مرغ را با یک عدد پیاز، هویج و برگ بو پخته و کنار میگذاریم تا خنک شود، سپس به صورت نگینی خرد میکنیم. یک عدد پیاز دیگر را خرد کرده، تفت میدهیم و ذرت را اضافه مینماییم.سینه مرغ خرد شده را نیز میریزیم و پس از اضافه کردن نمک و ادویه ها، ابتدا فلفل دلمهای و سپس رب گوجه فرنگی را افزوده و پس از تفت کوتاهی زیر مواد را خاموش میکنیم. بادمجانهای دلمه ای را شسته و محتویات داخل آنها را با کمک قاشق خالی میکنیم و از مواد آماده شده داخل بادمجانها را پر میکنیم.در قابلمه ای مناسب یک عدد پیاز دیگر را رنده ریز کرده، تفت میدهیم و پس از افزودن زردچوبه و رب گوجه فرنگی، آب را داخل قابلمه میریزیم و بادمجانها را داخل قابلمه چیده و در آن را میگذاریم و به مدت ۴۵ دقیقه با حرارت ملایم میگذاریم تا دلمه ها پخته شوند.

غذای خوشمزه یتیمچــه

مواد لازم یتیمچــه :

چهار عدد بادمجان متوسط

یک عدد پیــاز متوسط

پنج عدد گوجه‌فــرنگی متوسط

روغن مایع، نمک، فلفل و زردچوبه به میزان لازم

طرز تهیه یتیمچــه

بادمجانها را پوست گرفته و به صورت نگینی خرد میکنیم. پیاز را نیز خلال کرده و در کمی روغن سرخ میکنیم تا طلایی شود.بادمجانها را نمک زده و به مدت ۱۰ دقیقه میگذاریم تا تلخاب آن گرفته شود، سپس تلخاب بادمجانها را با فشار دست میگیریم. بادمجانها را در تابهای دیگر با کمی روغن تفت میدهیم تا آب آن کامل بخار شود.گوجه فرنگی ها را پوست گرفته، نگینی خرد نموده و در تابهای جداگانه تفت میدهیم تا آب آن تبخیر شود و کمی روغن به آن اضافه میکنیم.بادمجان، گوجه فرنگی و پیاز سرخ شده را با هم مخلوط نموده و به آن نمک، فلفل و زردچوبه افزوده و به مدت ۱۵ دقیقه میگذاریم تا مواد با هم تفت خورده و بپزند.

کشک بادمجان

مواد لازم کشک بادمجان:

۱۰ تا ۱۲ عدد بادمجان قلمی و متوسط

نصف قاشق چایخوری زرد‌چوبه

نمک

۲۵۰ گرم کشک

۳ تا ۴ قاشق سوپ‌خوری نعناع‌ داغ

یک پیمانه پیاز‌داغ

۲۰۰ گرم مغز گردو چرخ شده

یک قاشق سوپ‌خوری سیرِ داغ

طرز تهیه کشک بادمجان

بادمجان‌ها را شسته و خشک کنید، با چاقویی تیز، اطراف کلاهک بادمجان‌ها را ببُرید، سپس آن را روی شعله‌گاز یا کباب‌پز کباب کنید، بادمجان‌های کبابی را در ظرف آب سردی قرار دهید، سپس از آب در آورده و پوست سوخته بادنجان ها را جدا کنید، و در آبکش ریخته و اجازه دهید آب آن‌ها برود. کلاهک بادمجان‌ها را جداکرده و آن‌ها را به صورت ریز خرد کنید.در قابلمه‌ای منلسب،یک پیمانه آب، زرد‌چوبه و نمک را با یکدیگر مخلوط کرده، بادمجان‌ها را در آن بریزید و حرارت را زیاد کنید.

زمانی‌که جوش آمد، درِ ظرف را بگذارید و حرارت را به حداقل برسانید و پخت را تا زمانی‌که بادمجان‌ها کاملاً پخته و بدون آب شده باشند ادامه دهید. با گوشت‌کوبی بادمجان‌ها را له کنید، سپس مقداری کشک، نعناع‌داغ، سیر داغ، پیاز‌داغ و گردو به آن اضافه کرده و با گوشت‌کوب کمی دیگر بزنید تا مخلوط کاملاً له شود. سپس کشک بادمجان را در ظرف مورد نظر بریزید روی آن را با کشک، نعناع‌داغ، پیاز‌داغ، مغز گردو و سیر‌داغ تزیین کرده و در کنار نان تازه و سبزی خوردن سرو کنید.

طرز تهیه کشک بادمجان خانگی با پخت و نکات بی نظیر شمالی ها

غذای خوشمزه کاری بادمجان تند

مواد لازم کاری بادمجان تند :

۱ بادمجان بزرگ (کبابی)

۱ پیاز متوسط (خرد شده)

۳ تا ۴ حبه سیر (ریز خرد شده)

۱ فلفل قرمز (ریز خرد شده)

یک قوطی ۳۹۰ گرمی گوجه‌فرنگی خرد شده (یا ۲ گوجه‌فرنگی تازه)

۱ فنجان گشنیز خرد شده

۱ قاشق چایخوری دانه‌ی خردل

۱ قاشق چایخوری دانه‌ی زیره

۱ قاشق چایخوری پودر گشنیز

نصف قاشق چایخوری زردچوبه

نصف قاشق مرباخوری گرام ماسالا

۵-۶ قاشق غذاخوری روغن زیتون

طرز تهیه کاری بادمجان تند

بادمجان را از طول به دو نیم تقسیم کنید، تمام سطوح آن را به روغن زیتون آغشه کنید، سپس آن را روی سینی فر بگذارید و در دمای ۴۰۰ درجه‌ی فارنهایت بپزید.fادمجان را از فر خارج کنید. بادمجان بسیار داغ خواهد بود، بنابراین آن را کنار بگذارید تا سرد شود. در یک تابه، روغن زیتون را در دمای متوسط رو به زیاد ​​گرم کنید. دانه‌های خردل و زیر‌ه‌ی سبز را به روغن اضافه کنید و به مدت ۲۰-۳۰ ثانیه آن را حرارت دهید. نباید آن‌ها را به مدت زیاد حرارت بدهید زیرا با این کار بیش از حد می‌پزند. همچنین اگر تمایل داشته باشید می‌توانید کمی آنقوزه نیز به آن اضافه کنید. هنگامی ‌که دانه‌های زیره‌ شروع به باز شدن می‌کنند، پیاز را اضافه کنید و چند دقیقه دیگر آن‌ها را تفت بدهید.سیر و فلفل تند را اضافه کنید و به تفت دادن مواد ادامه بدهید. پودر گشنیز و زردچوبه را اضافه کنید و خوب هم بزنید. من دوست دارم که ادویه‌جات را به میزان متوسط استفاده کنم اما راحت باشید و هر چه‌قدر که دوست دارید اودیه اضافه کنید.

اگر دوست دارید غذای‌تان اسپایسی‌تر باشد، ۱ قاشق چایخوری پودر چیلی نیز به آن اضافه کنید. من خیلی ادویه اضافه نمی‌کنم تا طعم آن‌ها بر طعم بادمجان غالب نباشد. نمک را برای بهبود طعم و مزه اضافه کنید و اجازه بدهید چند دقیقه‌ نیز بپزد. گوجه‌فرنگی را نیز به مواد اضافه کنید، حرارت را کم کنید و بگذارید ۴ تا ۵ دقیقه‌ی دیگر بپزد.در حالی که گوجه‌فرنگی روی حرارت به آرامی می‌جوشد، سراغ بادمجان بروید. در این مرحله، آماده کردن بادمجان برشته شده بسیار راحت خواهد بود (گرچه ممکن است هنوز داغ باشد، پس مراقب باشید).با استفاده از یک قاشق، گوشت بادمجان را به راحتی از پوست آن جدا کنید. پوست آن را دور بریزید. بادمجان را ریز خرد کنید، و آن را داخل تابه بریزید، و با گوجه‌فرنگی خوب مخلوط کنید. ۳-۴ دقیقه مواد را بپزید و سپس گرام ماسالا را اضافه کنید. هم بزنید و اجازه بدهید چند دقیقه‌ی دیگر نیز بپزد. ۱ فنجان برگ گشنیز خرد شده را نیز اضافه کنید. مواد را هم بزنید و شعله را خاموش کنید.

غذای خوشمزه کریسپی فینگرز بادمجان

۲ عدد بادمجان (برینجال)

یک عدد تخم‌مرغ

پونه‌ی کوهی (اورگانو)

نمک

فلفل چیلی به صورت پوسته پوسته، ۱ قاشق چایخوری

آرد برنج ۴ قاشق غذاخوری

آرد سوخاری ۴ قاشق غذاخوری

طرز تهیه کریسپی فینگرز بادمجان

ابتدا بادمجان را به صورت نوارهای هم سایز انگشت برش بزنید و آن را در آب بگذارید. یک کاسه بردارید و تخم‌مرغ، مقداری اورگانو، نمک و فلفل چیلی را اضافه کنید.سپس آرد برنج و نمک را به مواد بالا اضافه کنید. بادمجان‌های برش خورده را در آرد برنج بغلطانید و بعد آن‌ها را در مخلوط تخم‌مرغ فرو کنید. دوباره بادمجان‌ها را در آرد برنج بغلطانید و در مخلوط تخم‌مرغ فرو کنید. سپس بادمجان‌ها را به آرد سوخاری آغشته کنید و در نهایت آن‌ها را در روغن سرخ کنید.این غذا خیلی ساده است و آماده کردن آن زمان زیادی نیاز ندارد. این غذا را با سس گوجه‌فرنگی سرو کنید.‍ نوش جان!

غذای خوشمزه کاری بادمجان و زنجبیل

مواد لازم کاری بادمجان و زنجبیل :

بادمجان‌های ریز ۲۰۰ گرم

۱ عدد پیاز

نمک

خمیر زنجبیل و سیر ۱ قاشق چایخوری

زردچوبه ۱/۴ قاشق چایخوری

گوجه‌فرنگی ۲ عدد

نارگیل (رنده شده) ۲ قاشق غذاخوری

پودر فلفل چیلی یک قاشق غذاخوری

پودر گشنیز ۱ قاشق غذاخوری

روغن برای سرخ کردن

دانه‌ی خردل ۱/۴ قاشق چایخوری

تخم شنبلیله ۱/۴ قاشق چایخوری

چیلی قرمز ۴ عدد

لوبیای سیاه

برگ کاری ۲ قاشق

آب تمبر هندی ۱/۴ فنجان

شکر زرد یک تکه‌ی کوچک

طرز تهیه کاری بادمجان و زنجبیل​

روغن را در یک تابه گرم کنید و به مدت ۲ دقیقه پیاز و نمک را در آن تفت بدهید. سپس خمیر سیر و زنجبیل، زردچوبه، گوجه‌فرنگی، نارگیل رنده شده، پودر چیلی و پودر گشنیز را اضافه کنید.در تابه را بگذارید و آن را به مدت ۲ دقیقه طبخ کنید. پس از آن‌که شعله را خاموش کردید و کمی صبر کردید تا خنک شد، آن را در مخلوط کن بریزید و پوره کنید. روغن را در یک تابه گرم کنید، بعد دانه‌های خردل، دانه‌های شنبلیله، چیلی قرمز، لوبیای سیاه (اختیاری)، برگ‌های کاری را در آن بریزید و خمیر آماده شده از پیاز، گوجه‌فرنگی و نارگیل را به آن اضافه کنید.مواد را خوب مخلوط کنید، درب ضرف را روی آن بگذارید و اجازه بدهید به مدت ۵ تا ۶ دقیقه‌ی دیگر هم بپزد. آب تمبر هندی را اضافه کنید، هم بزنید، سپس شکر زرد را اضافه کنید.هنگامی که به جوش آمد، بادمجان‌های کوچک سرخ شده و نمک را اضافه کنید، آن‌ها را خوب مخلوط کنید، و چند دقیقه‌ی دیگر هم صبر کنید تا کمی بیش‌تر بپزد. سپس شعله را خاموش کنید. شما می‌توانید این غذا را با برنج یا روتی سرو کنید.

غذای خوشمزه کاپوناتا سیسیلی

مواد لازم کاپوناتا سیسیلی :

۱ بادمجان بزرگ

۱ پیاز بزرگ خرد شده

۳ تا ۴ ساقه کرفس، خرد شده

۳ تا ۴ گوجه‌فرنگی (یا یک قوطی کوچک)

۱ قوطی کوچک هندوانه‌ی کوهی

۱/۴ فنجان زیتون سیاه خردشده

۲ قاشق غذاخوری شکر

۴ قاشق غذا خوری سرکه

روغن زیتون برای سرخ کردن

نمک کوشر / پودر فلفل تازه برای بهبود طعم و مزه‌ی غذا

طرز تهیه کاپوناتا سیسیلی

بادمجان را به صورت مکعب‌های کوچک خرد کنید و آن‌ها را در روغن داغ به مدت حدود ۱۰ دقیقه یا تا زمانی که نرم و کمی قهوه‌ای شوند، سرخ کنید و سپس شعله را خاموش کنید. پیاز را در همان روغن سرخ کنید؛ وقتی پیاز قهوه‌ای طلایی شد، کرفس و گوجه‌فرنگی را اضافه کنید. اجازه بدهید مواد روی حرارت متوسط به مدت ۱۵ دقیقه بپزند. هندوانه‌ی کوهی و زیتون را اضافه کنید بادمجان را به این مخلوط اضافه کنید. در یک کاسه‌ی مخصوص مایکروویو، شکر را به سرکه، نمک و فلفل اضافه کنید به مدت ۳۰ ثانیه آن‌ها را در مایکروویو رارت بدهید، و این ترکیب گرم را به بادمجان اضافه کنید. درب تابه را بگذارید و به مدت تقریبا ۲۰ دقیقه روی شعله‌ی متوسط آن‌ را حرارت بدهید و هر از گاهی آن را هم بزنید.

غذای خوشمزه میرزا قاسمی

مواد لازم میرزا قاسمی :

سیر ۴ حبه

بادمجان ۶ عدد

تخم مرغ ۲ عدد

گوجه فرنگی ۲ عدد

روغن مایع به اندازه کافی

نمک و فلفل سیاه به اندازه کافی

غذا با بادمجان

طرز تهیه میرزا قاسمی

ابتدا بادمجان ها را میشوییم و یکی از چدن های گاز را بر میداریم و بادمجان ها را روی شعله زیاد کباب می کنیم به این صورت که پوست بادمجان بسوزد و داخل آن نرم شود. در صورت تمایل بر روی آتش یا ذغال نیز می توانید بادمجان ها را کباب کنید.اما اگر از طعم کبابی آن را دوست ندارید میتوانید بادمجان ها را سرخ کنید. پس از کبابی کردن تمام بادمجان ها پوست شان را میگیریم و با گوشت کوب برقی یا دستی آن ها را خوب له میکنیم،البته میتوانید در مخلوط کن نیز بریزید.در قابلمه ای کوچک آب میریزیم و حرارت آن را زیاد میکنیم تا زود به جوش بیاید آن گاه گوجه فرنگی ها را در آن قرار می دهیم تا کمی نرم شوند و بتوانیم پوست شان را جدا کنیم.

سیرها را پوست میگیریم و میشوییم و با رنده ریز رنده میکنیم.در داخل یک تابه مقداری روغن میریزیم و کمی تامل میکنیم تا داغ شود سپس سیر رنده شده را درون روغن تفت می دهیم.گوجه ها را کمی خرد میکنیم و به تابه اضافه میکنیم وبا سیر تفت می دهیم و بادمجان میکس شده را به مواد تابه می افزاییم و مجددا تفت میدهیم و نمک،فلفل سیاه روی مواد میریزیم و صبر میکنیم تا آب مواد کاملا تبخیر شود و اصطلاحا به روغن بیفتد.(میتوانید برای خوش رنگ تر شدن میرزاقاسمی مقداری رب گوجه فرنگی در کمی روغن بریزید و تفت دهید و به مواد اضافه کنید،البته قبل از اینکه تخم مرغ را به میرزاقاسمی اضافه کنید) در تابه ای کمی روغن میریزیم و تخم مرغ ها را در آن می شکنیم و به مواد میرزاقاسمی می افزاییم و مواد را با هم مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شوند و در ظرف مورد نظر سرو کنید.نوش جان

منبع: دلگرم
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    لعنت به کسانی که گوشت ومرغ راازسفره مابرداشتند.
    بادمجان مال خودتون.

آخرین خبر ها