با یخچال کیک درست کنید! + دستور

کیک یخچالی یکی از انواع کیک های ساده و خوشمزه خانگی است که بدون نیاز به فر درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک یخچالی در ادامه با ما همراه باشید.

با یخچال کیک درست کنید! + دستور

به گزارش اقتصادآنلاین، کیک یخچالی جزء دسته کیک و دسر محسوب می شود که به آسانی آماده شده و از محبوبیتی برخوردار است که اغلب برای دسر در مهمانی ها استفاده می شود. در این کیک از بیسکوییت پتی بور استفاده شده است و کرمی برای لایه های میانی آن استفاده می شود و به دلیل وجود لبنیات در دستور این کیک یخچالی، از لحاظ ارزش غذایی هم در جایگاه خوبی است. 

مواد لازم کیک یخچالی

به گزارش اقتصاد آنلاین، مواد لازم برای تهیه این نوع دسر به شرح زیر است:

شیر ۲ پیمانه

شکر ۱ پیمانه

خامه صبحانه ۵۰ گرم

گلاب ۱ قاشق غذاخوری

پودر کاکائو ۳ قاشق غذاخوری

آرد سفید یا نشاسته ذرت ۲ قاشق غذاخوری

بیسکویت پتی بور وانیلی ۱ بسته

بیسکویت پتی بور شکلاتی ۱ بسته

طرز تهیه “کیک یخچالی” ساده خانگی با پتی بور مرحله به مرحله

با یخچال کیک درست کنید! + دستور

مرحله اول

برای تهیه کیک یخچالی ساده در ابتدای کار شیر را به همراه شکر درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس هم می زنیم تا ذرات شکر درون شیر حل شود. در ادامه پودر کاکائو و آرد را درون الک می ریزیم و ۳ مرتبه الک می کنیم.

مرحله دوم

حالا مخلوط آرد را به شیر اضافه می کنیم، سپس هم می زنیم تا مواد به خوبی یکدست شوند. در ادامه قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و به صورت مداوم هم می زنیم تا مخلوط شیر به غلظت فرنی برسد.

مرحله سوم

در این مرحله زمانی که مخلوط شیر به غلظت مطلوب رسید، قابلمه را از روی حرارت بر می داریم، سپس اجازه می دهیم از دمای آن کاسته شود. در ادامه خامه را به مواد میانی اضافه می کنیم، سپس هم می زنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله گلاب را به مواد میانی اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند. در ادامه یک قالب مستطیلی مناسب انتخاب می کنیم، سپس درون قالب را با کیسه فریزر به طور کامل می پوشانیم.

مرحله پنجم

حالا یک بیسکویت وانیلی به صورت عمودی درون قالب قرار می دهیم. در ادامه مقداری از مواد کرم روی بیسکویت شکلاتی می مالیم، سپس بیسکویت شکلاتی را درون قالب به بیسکویت وانیلی می چسبانیم.

مرحله ششم

در این مرحله به همین ترتیب مراحل را تکرار می دهیم تا بیسکویت ها تمام شود، سپس روی کیک را با باقی مانده کیسه فریزر کاملا می پوشانیم و به مدت ۵ ساعت درون یخچال قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم تا استراحت کند.

مرحله هفتم

در نهایت پس از گذشت این زمان کیک را از یخچال خارج می کنیم، سپس درون ظرف مورد نظرمان بر می گردانیم. در ادامه اطراف کیک را با شکلات آب شده به طور کامل کاور می کنیم و به دلخواه تزئین می کنیم. نوش جان.

 

منبع: نکته چی
ارسال نظر

آخرین خبر ها