نماز واعدنا چگونه خوانده می شود؟ (نماز دهه اول ذی الحجه)

نماز دهه اول ذی الحجه که به نماز واعدنا مشهور است از نمازهای مستحب به شمار می رود.

نماز واعدنا چگونه خوانده می شود؟ (نماز دهه اول ذی الحجه)

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از روزیاتو، دهه اول ماه ذی الحجه، دارای فضیلت و شرافت زیادی است، و عبادت، در این ایام اجر و پاداش عظیمی دارد. یکی از اعمالی که تمام بزرگان و علما و فق‌های جلیل القدر، در ده شب اول این ماه عزیز اهتمام زیادی به آن داشته اند، خواندن دو رکعت نماز در بین نماز‌های مغرب و عشاء معروف به «نماز و واعدنا» است.

نماز دهه اول ذی الحجه از نماز‌های مستحب است که توصیه شده در ده شب اول ماه ذی الحجه خوانده شود. در این نماز بعد از سوره اخلاص باید آیه ۱۴۲ سوره اعراف نیز خوانده شود. به این نماز، «نماز و واعدنا» نیز گفته می‌شود. بنا بر حدیث نقل شده از امام باقر (ع) به کسی که این نماز را بخواند ثواب اعمال حج داده خواهد شد.

خواندن این نماز کمتر از ۵ دقیقه طول میکشد و به حسب احادیث و روایات صحیح و معتبر و متواتر کسی که آنرا بجای آورد در ثواب همه‌ی حاجیان شریک میگردد، بدون این که از ثواب آنان چیزی کاسته شود.

کیفیت خواندن نماز «و واعدنا»

مابین نماز مغرب و عشاء دو رکعت نماز به جا آورد. در هر رکعت پس از حمد، سوره توحید و سپس آیه ۱۴۲ از سوره شریفه الأعراف را میخواند:

«وَ واعَدْنا مُوسى ثَلاثینَ لَیْلَهً وَ أَتْمَمْنا‌ها بِعَشْرٍ فَتَمَّ میقاتُ رَبِّهِ أَرْبَعینَ لَیْلَهً وَ قالَ مُوسى لِأَخیهِ هارُونَ اخْلُفْنی فی قَوْمی وَ أَصْلِحْ وَ لا تَتَّبِعْ سَبیلَ الْمُفْسِدین»

کسانی که این آیه را حفظ نیستند میتوانند از روی قرآن و یا یادداشت بخوانند.

منبع: روزیاتو
ارسال نظر

آخرین خبر ها