ترفندهای جالب برای مقابله با گرما

فصل گرم سال برای کسانی که کولر ندارند می‌تواند چالشی واقعی باشد. خوشبختانه، راه‌هایی برای مقابله با هوای گرم وجود دارد.

ترفندهای جالب برای مقابله با گرما

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ فصل گرم سال برای کسانی که کولر ندارند می‌تواند چالشی واقعی باشد. خوشبختانه، راه‌هایی برای مقابله با هوای گرم وجود دارد.

از پرده های با رنگ "سرد" استفاده کنید

نحوه درک ما از دما مهم است. در شهرهایی با آب و هوای گرم، بهتر است از رنگ‌های روشن و سرد استفاده کنید که توهم هوای خنک را در فضا ایجاد می‌کنند. البته، همه نمیتوانند که پرده‌های خود راعوض کنند، اما واقعاً ارزشش را دارد.

از آب برای خنک کردن مکان استفاده کنید

در تابستان، آب بهترین دوست شماست. برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد، ظرفی حاوی آب و یخ را در مقابل پنکه قرار دهید. بنابراین، آب خنکی که تبخیر می‌شود در کل مکان پخش می‌شود. اگر پنکه ندارید، می‌توانید ظرف آب را روی طاقچه قرار دهید تا هوای گرم خیابان وقتی وارد خانه میشود ،خنک شود.

بالش خود را منجمد کنید

در تابستان، خواب راحت شبانه برای ما سخت است. برای راحت‌تر کردن خواب، روبالشی‌تان را در کیسه‌ای بگذارید و بگذارید در فریزر خنک شود.

از فعالیت بدنی خودداری کنید

وقتی هوا گرم است، بدن ما به استراحت نیاز دارد. خودتان را در این مورد سرزنش نکنید: بدن در تابستان بسیار سخت کار می کند. مطالعات نشان می‌دهد که وقتی هوا گرم است، بدن انرژی زیادی را صرف خنک کردن خود و حفظ دمای بدن می‌کند. بنابراین، بهتر است تمام فعالیت‌های بدنی غیر ضروری را تا زمانی که هوا خنک شود، متوقف کنید.

نوشابه یا بستنی نخورید

تعداد کمی از مردم می دانند که بستنی ما را خنک نمی کند، در واقع ما را گرم می کند. اثر خنک کنندگی آن بسیار کوتاه است زیرا بدن بخاطر هضم غذای پرکالری ،گرما تولید میکند. همین امر در مورد نوشابه نیز صدق می‌کند.

یک بطری یخ زده را در تخت خود قرار دهید

اگر قبل از خواب یک بطری آب سرد را در رختخواب خود قرار دهید، راحت‌تر میخوابید.

همین ایده زمانی که بیدار هستید نیز به شما کمک می‌کند. یک کیسه یخ‌ را پشت سرتان بگذارید تا درطول روز احساس گرما نکنید.

هوا را مرطوب کنید

می توانید یک مرطوب کننده هوا بخرید یا به سادگی از یک اسپری استفاده کنید.

گیاهان خانگی بخرید

گیاهان خانگی به کاهش دمای داخل خانه کمک می‌کنند و هوا را تمیز و مرطوب می‌کنند.

مصرف برق را به حداقل برسانید

در روزهای گرم، بهتر است از دستگاه‌های برقی استفاده نکنید. همین امر برای استفاده از اجاق گاز نیز صادق است. در روزهای گرم، غذاهای خنک و سبک بخورید.

منبع: سایت طلا
ارسال نظر

آخرین خبر ها