جانوری که نوع نر آن باردار می شود

اسب دریایی یا اسب ماهی حیوانی است که جنس نر آن توانایی باردار شدن دارد. این حیوان تنها نمونه شناخته شده در طبیعت است که در آن لقاح درون بدن جانور نر روی می دهد. از آنجا که نرها برای آبستنی سرمایه گذاری می کنند، شاید گمان رود که تأثیر انتخاب جنسی روی اسب های دریایی برخلاف تأثیر آن بر بیشتر گونه های دیگر است.

جانوری که نوع نر آن باردار می شود

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایمنا، اسب دریایی یا اسب ماهی حیوانی است که جنس نر آن توانایی باردار شدن دارد. این حیوان تنها نمونه شناخته شده در طبیعت است که در آن لقاح درون بدن جانور نر روی می دهد. از آنجا که نرها برای آبستنی سرمایه گذاری می کنند، شاید گمان رود که تأثیر انتخاب جنسی روی اسب های دریایی برخلاف تأثیر آن بر بیشتر گونه های دیگر است. یعنی ممکن است انتظار رود که اسب دریایی ماده بر سر نرها رقابت کنند و نرها از میان ماده ها انتخاب کننداما اسب های دریایی نر، همانند بسیاری از گونه های دیگر برای دستیابی به ماده ها با هم می جنگند.

گفتنی است به دلیل شباهت سر او به سر اسب و زندگی او در دریا، آنرا اسب دریایی می نامند. این گونه از آبزیان در طول یک فصل، ممکن است ۱۰ تا ۱۲ چرخه لقاح، آبستنی و زایمان را پشت سر گذاشته و در مجموع چندین صد بچه اسب دریایی را به دنیا آورند. اسب های دریایی را می توان در آب های گرم ساحلی یافت صخره های مرجانی، مانگروها و گیاهان دریایی جزء اصلی ترین زیستگاه های این حیوانات محسوب می شوند.

منبع: ایمنا
ارسال نظر

آخرین خبر ها