حیوان خانگی بیشتر خارجی ها چیه؟

در این مطلب می خواهیم درباره ۱۰ مورد از محبوب ترین حیوانات خانگی در جهان صحبت کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

حیوان خانگی بیشتر خارجی ها چیه؟

معرفی پرفروش ترین حیوانات خانگی

به گزارش اقتصاد آنلاین، در مورد حیوانات خانگی باید بگوییم که در اکثر مواقع به عنوان همدم، دوست و یا همسفر در مسیر زندگی شخص مورد نظر نگهداری می شوند و برای نیاز های روحی و حتی سوء استفاده برای بهره کشی یا سرگرمی مورد استفاده قرار نمی گیرند. این موضوع را هم باید عنوان کرد که برخی از مردم حیوان را برای خصوصیاتی که دارند مانند این که جذابیت، هوش و شخصیت فوق العاده ای که دارند انتخاب می کنند. اما در مقابل برخی از افراد هستند که حیوانات را برحسب وظیفه انسانی و بدون توجه به خصوصیاتشان نگهداری می کنند، مانند افرادی که سرپرستی یک حیوان بی سرپناه و یا خیابانی را برعهده می گیرند.

بهتر است که بدانید که سالیان دراز است که حیوانات خانگی بخش مهمی از زندگی اکثر آدم ها شده اند. اگر بخواهیم به انواع محبوب ترین حیوانات خانگی بپردازیم، می توان به حیواناتی مانند:

  • پرنده
  • گربه
  • سگ
  • اسب
  • ماهی آب شیرین
  • ماهی آب شور
  • خزنده
  • حیوان کوچک

البته این را هم باید عنوان کرد که ماهی ها حیوانات متفاوتی هستند، هم چنین محققان در این باره گفته اند که نگاه کردن به ماهی بسیار آرامش بخش است و تا حدودی استرس را هم از بین می برد. این روز ها خیلی از مردم مایل هستند که حیوان خانگی داشته باشند. یکی از دلایلی که اکثر مردم حتی در ایران مایل هستند تا حیوان خانگی مانند گربه و یا سگ داشته باشند، این است که رفت و آمد ها کمتر شده است و افراد برای این که بتوانند تنهایی خود را پر کنند، حیوان خانگی می خرند و یا این که به سرپرستی قبول می کنند.

نکات مهم قبل از انتخاب حیوان خانگی

اگر می خواهید یک حیوان خانگی را انتخاب کنید و داشته باشید، قبل از آن باید به برخی از نکات توجه کنید و سوالاتی را از خود بپرسید. به عنوان مثال آیا حیوانی که می خواهید بخرید، خودتان و یا سایر اعضا به او حساسیت دارید و یا خیر. می توانید حیوان را در خانه خود نگهدارید، آیا می توانید تا آخر عمر حیوان مسئولیت او را حتی در موقع بیماری اش قبول کنید، اگر کودک دارید، کودکتان چند ساله است و آیا او به حیوان خانگی حساسیت دارد و یا خیر، می توانید هزینه هایی را هر ماه برای نگهداری از حیوان خود کنار بگذارید و سوالاتی از این قبیل که باید قبل از انتخاب بهترین حیوان خانگی از خودتان بپرسید.

البته این را هم باید عنوان کرد که این موارد گفته شده تنها معیار هایی برای این که مطمئن شوید، می توانید حیوان داشته باشید و یا خیر نیستند، چرا که به عنوان مثال برخی از آپارتمان ها نگهداری از برخی حیوانات خانگی مثلا سگ را ممنوع کرده اند. هم چنین آیا همسایه ها با داشتن حیوان مشکلی ندارند، به عنوان مثال اگر می خواهید سگ داشته باشید و از آن جایی که سگ ها پارس زیاد می کنند، شاید باعث سلب آرامش همسایه ها بشود و از این رو آن ها دیر یا زود شکایت خواهند کرد. پس بهتر است که قبل از انتخاب حیوان خود تمام اتفاقات را بسنجید و آن ها را پیشگیری کنید.

محبوب ترین حیوانات خانگی ایران

این که بخواهیم محبوب ترین حیوانات را بگوییم باید عنوان کرد که این که چه حیوانی محبوب تر هستند، کاملا سلیقه ای می باشد، اما طبق آمار بدست آمده حیواناتی مانند پرنده، سگ، گربه و ماهی در بین مردم ایران بسیار محبوب شده اند. هم چنین آمار نشان داده است که گرفتن حیوانات خانگی در ایران رو به افزایش است.

محبوب ترین حیوانات خانگی جهان

زمانی که نام محبوب ترین حیوانات در جهان زده می شود، خیلی از مردم به یاد گربه و سگ می افتند. در این باره باید بگوییم که گربه ها و هم چنین سگ ها از محبوب ترین حیوانات خانگی در دنیا و هم چنین ایران به شمار می روند، که معمولا توسط افراد نگهداری می شوند. البته این را هم باید بیان کرد از آن جایی که سگ ها با دست کاری انسان ها به وجود آمده اند، بدون انسان ها و در طبیعت نمی توانند زندگی کنند. آن ها برای زندگی به انسان ها نیاز دارند. از حیوانات دیگر که بعد از گربه و سگ در بین مردم بسیار محبوب شده اند و هم چنین نگهداری می شوند، می توان به حیواناتی مانند: خرگوش، راسو، اسب، خوکچه هندی، موش، همستر، طوطی، مرغ عشق، حلزون، مرغ و خروس، اسب، گاو، خوک و گوسفند را می توان از جمله حیوانات خانگی بزرگ به شمار آورد.

جالب است که بدانید در خارج از کشور حیواناتی مانند خوک و راسو را نیز به عنوان حیوانات خانگی نگهداری می کنند. صاحبان محبوب ترین حیوانات خانگی در یک نظرسنجی بیان کرده اند از زمانی که حیوان خود را به خانه آورده اند، روحیه آن ها نسبت به قبل بهتر شده است و حتی برخی از افراد نیز بیان کرده اند که امید به زندگی در آن ها افزایش پیدا کرده است.

لیست محبوب ترین حیوانات خانگی

در این قسمت می خواهیم به محبوب ترین حیوانات خانگی بپردازیم، همراه ما تا انتهای مطالب باشید. 

گربه

اگر بخواهیم در 10 مورد از محبوب ترین حیوانات خانگی در جهان را بگوییم نام گربه ها نیز در این لیست دیده می شود. درباره این حیوانات دوست داشتنی باید بگوییم که اولین ویژگی که گربه‌ ها را در بین مردم بسیار محبوب کرده، این است که برای نگهداری در فضای آپارتمانی بسیار مناسب هستند. بهتر است که بدانید این موجودات بامزه به فضای زیادی برای نگهداری نیاز ندارند. این را هم باید به یاد داشته باشید که گربه‌ ها نسبت به سایر حیوانات خانگی بیشتر می ‌خوابند، آن ها حدود 16 ساعت در روز را می خوابند و همین دلیل باعث شده است تا برای افراد شاغل که مدت زیادی را در بیرون از خانه سپری می ‌کنند گزینه مناسبی باشند.

گربه ها حیوانات بسیار آرامی هستند و زیاد به صاحب خود کاری ندارند. به دلیل این که گربه‌ ها سر و صدای چندان زیادی ندارند، پس نگهداری از آن ‌ها در آپارتمان مناسب تر خواهد بود و کمتر احتمال این که باعث شکایت همسایه‌ ها شوند، وجود دارد. هم چنین این را هم باید در نظر داشته باشید که احتمال آسیب رساندن گربه به ساکنین ساختمان و یا چیزی نزدیک به صفر است و این موضوع برای اشخاصی که از آسیب دیدن توسط حیوانات خانگی می ترسند ویژگی مثبتی به شمار می رود.

یکی از ویژگی های مثبت دیگری که گربه ها دارند، این است که آن ها را به راحتی می ‌توانید آموزش دهید که از خاک مخصوص برای دستشویی استفاده کنند. از آن جایی که گربه ‌ها در طبیعت تنها زندگی می‌ کنند، پس نیاز به همدم ندارند. به همین دلیل به راحتی می ‌توانید بدون تهیه‌ جفت از یک گربه در خانه نگهداری کنید. در نهایت باید گفت که این حیوانات دوست داشتنی برای بسیاری از افراد بهترین حیوان خانگی به شمار می روند. آن ها را می ‌توانید به مدت طولانی در خانه تنها بگذارید و سر و صدای زیادی هم ندارند.

سگ

سگ از رایج ترین و هم چنین محبوب ترین حیوانات خانگی در سراسر جهان مخصوصا در آمریکا و اروپا به شمار می روند. در مورد این حیوانات دوست داشتنی باید بگوییم که آن ها به دلیل غریزه ای که دارند بسیار وفادار هستند و هم چنین به سرعت با صاحب خود رابطه خوب و احساسی برقرار می کنند. این را هم باید افزود که از سگ ها در جنبه های مختلفی نیز مانند نگهبانی و یا گارد استفاده می کنند. افراد با محبت کردن به سگ ها به راحتی می توانند با آن ها ارتباط برقرار کنند و به این گونه دوستی آن ها شکل خواهد گرفت. این حیوانات دارای نژاد های بسیار مختلفی هستند که هر نژاد خلق و خو و خصوصیات منحصر به فرد خود را دارد. از برترین سگ ها برای نگهداری می توان به سگ گلدن رتریور، سگ شیواوا، سگ پودل و سگ چاو چاو را نام برد که از برترین سگ های خانگی دنیا به حساب می آیند.

این موضوع را باید عنوان کرد که اکثر سگ ها بسیار پر انرژی و هم چنین فعال هستند و به توجه و عشق صاحب خود نیاز دارند. آن ها به فضای زیادی برای فعالیت و بازی نیاز دارند و نمی توانید برای مدت زمان زیادی آن ها را در خانه تنها بگذارید. سگ ها باید در طول روز انرژی خود را تخلیه کنند، در غیر این صورت رفتار های مخربی از آن ها سر می زند. به همین دلیل اگر شاغل هستید و یا این که بیشتر وقت خود را در خارج از خانه می گذرانید، سگ برای شما انتخاب مناسبی نخواهد بود، چرا که سگ ها را مرتب باید به گردش و پیاده روی ببرید. البته این را هم باید عنوان کرد که اگر در آپارتمان های کوچک زندگی می کنید باید نژادی را انتخاب کنید که با زندگی شما و آپارتمان کوچک سازگاری داشته باشد.

اگر قصد خرید بهترین نژاد سگ را دارید باید به شما بگوییم که سگ ها به صورت کلی به سه دسته سگ آپارتمانی، سگ شکاری و البته سگ نگهبان تقسیم می شوند. هر نوع از این حیوانات شرایطی متفاوت دارند که قبل از خرید باید اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

ماهی

یکی از نکات مهم که در مورد ماهی ها باید بدانید، این است که ماهی ها تجربه نگهداری نمی خواهند و این موضوع باعث شده است تا یک ویژگی مثبت نسبت به سایر حیوانات خانگی داشته باشند. ماهی ها را نمی توانید در آغوش خود بگیرید و یا این که با آن ها رابطه احساسی برقرار کنید. جالب است که بدانید تحقیقاتی که در این باره شده است، نشان می دهد که تماشای شنای ماهی‌ ها در آکواریوم می ‌تواند فشار خون و هم چنین استرس افراد را کم کند. در کودکان نیز تماشای شنای ماهی‌ ها در آکواریوم کمک می‌کند ناهنجاری ‌های بیش‌ فعالی کاهش پیدا کند. حتی به غیر از این موارد، گفته شده است حتی تماشای شنای ماهی ها برای بیماران آلزایمری نیز بسیار مفید است. دلیل آن نیز طبیعت آرام و بی‌ آزار ماهی می باشد.

اکثر ما زمانی که اسم ماهی برده می شود، به یاد ماهی های قرمز سفره هفت سین می افتیم، اما به یاد داشته باشید که ماهی ها انواع مختلفی دارند که بسیار زیبا می باشند. اگر می خواهید ماهی داشته باشید، نسبت به اندازه ماهی باید برای او یک آکواریوم‌ تهیه کنید، البته برای ماهی های کوچک آکواریوم‌ های کوچک نیز مناسب هستند. به یک موضوعی که باید توجه داشته باشید، میزان آمونیاک، نیترات، نیتریت، PH و سختی آب است، چرا که هر کدام از آن ها که از مقدار مجاز بالاتر برود می‌ تواند به قیمت جان ماهی شما تمام شود.

همستر

اگر قصد دارید برای فرزند خود یک حیوان بی دردسر و هم چنین بی آزار تهیه کنید، همستر یک انتخاب خوب می تواند برای شما باشد. برخی از خانواده ها با آوردن سگ و یا گربه در خانه مخالف هستند و از آن جایی که فرزندان آن ها دوست دارند تا یک حیوان خانگی داشته باشند، همستر می تواند آن حیوان دوست داشتنی و بی آزار برای کودکان باشد. همستر ها یکی از حیواناتی هستند که دردسر کمی دارند و کودکان نیز می توانند از آن ها نگهداری کنند و مسئولیت آن ها را برعهده بگیرند. هم چنین اگر بخواهیم به 10 مورد از محبوب ترین حیوانات خانگی در جهان بپردازیم، همستر ها نیز در لیست این حیوانات قرار خواهند گرفت.

در مورد همستر ها باید بگوییم که حیوانات بسیار بامزه و هم چنین کوچکی هستند که به اندازه‌ گربه و سگ بو نمی ‌دهند و می توانند به راحتی صاحب خود را سرگرم کنند. این موضوع را در مورد همستر ها را بهتر است بدانید که نگهداری از آن ها ساده است و سر و صدای چندانی هم ایجاد نمی ‌کنند. دو مورد را نیز باید در مورد آن ها بیان کرد، مورد اول این که برای آن ها باید قفس تهیه کنید، چرا که نمی توانید آن ها را در خانه رها کنید و مورد دوم این است که آن ها به جفت نیاز دارند، چرا که نمی توانند تنها زندگی کنند.

پرنده‌

در ایران یکی دیگر از حیوانات خانگی که بسیار محبوب هستند، پرندگان می باشند، هم چنین نگهداری از آن ها نسبت به سگ و گربه بیشتر رواج دارد. البته این نکته را هم باید عنوان کرد که اکثر پرنده ها سر و صدای زیادی دارند و به همین دلیل شاید برای زندگی آپارتمانی چندان مناسب نباشند. اکثر پرنده ها حیوانات بسیار باهوشی هستند که می توانند از صاحب خود چیز های جدیدی را یاد بگیرند. حتی شما می توانید به برخی از آن ها کلماتی را نیز یاد بدهید. یکی از ویژگی های خوبی که این حیوانات دارند این است که نیاز به گردش و یا پیاده ‌روی ندارد و می ‌توانید هر زمان که خانه نیستید پرنده خود‌ را در قفسش بگذارید، بدون آن که نگران فرار کردن یا خراب‌ کاری‌ هایش باشید. پرنده ها هزینه نگهداری کمتری دارند و هم چنین قیمت غذا های آن ها نیز نسبت به سگ و گربه کمتر می باشد.

خوکچه هندی

می توان عنوان کرد که یکی از بهترین حیوانات خانگی برای بزرگسالان و کودکان خوکچه هندی می باشد. در مورد آن ها باید بگوییم که طبیعت مطیعانه، پاسخگویی محبت آمیز و دوستانه دارند. هم چنین تهیه غذا برای آن ها راحت و ارزان تر از سایر حیوانات است و در نهایت باید بگوییم که نگهداری از آن ها کار راحت و آسانی می باشد. خوکچه هندی تمایل به گاز گرفتن شما را ندارند که یک ویژگی خوب است و ظاهر آن ها بسیا بامزه و دوست داشتنی است، چرا که دارای بدن خز دار، گوش های آویزان چشم های باز هستند که به زیبایی آن ها کمک شایانی کرده است.

مار

شاید تعجب کنید ولی خیلی از افراد در سراسر جهان هستند که مار ها را به عنوان حیوانات خانگی خود در خانه نگه می دارند. در این باره باید بگوییم که با این که مار ها بسیار ترسناک هستند اما با این حال برخی از افراد این حیوانات را دوست دارند و تمایل برای نگهداری از آن ها را دارند. البته این را هم باید عنوان کرد که برخی از گونه های آن ها را به دلیل این که بیش از اندازه خطرناک و یا بزرگ هستند، افراد نمی توانند به عنوان حیوان خانگی نگهداری کنند. گونه ای از مار ها مانند پایتون توپی و مار ذرت را افراد می توانند به عنوان یکی از مناسب ترین نژاد ها نگهداری کنند. فضای نگهداری برای آن ها محیط چندان بزرگی را نمی خواهد و می توانید با تعبیه کردن یک محیط کوچک مار مورد علاقه خود را در آن جا نگه دارید.

 ایگوانا

می توان گفت که یکی از جدیدترین حیوانات خانگی ایگوانا ها هستند که در بازه زمانی بسیار کمی توانسته اند به یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی برای نگهداری تبدیل شوند، هم چنین ایگوانا ها محبوب ترین حیوانات خانگی در یوتیوب نیز به شمار می روند. در نگاه اول شاید آن ها حیواناتی ترسناک باشند اما برخلاف تصورات ایگوانا ها حیواناتی بی آزار و مطیع می باشند که با توجه به ظاهر جذاب و منحصر به فردی که دارند به یکی از حیوانات خانگی محبوب در بین مردم تبدیل شده اند. ایگوانا ها حیواناتی به شدت گیاه خوار هستند و تمایل دارند که بیشتر در معرض آفتاب و نور خورشید قرار بگیرند و نکته مهم که درباره این حیوانات اهلی وجود دارد، شیوه نگهداری و توجه به نیاز های غذایی آن ها می باشد که مدیریت آن ها را تخصصی و اندکی سخت کرده است.

لاک پشت 

اگر بخواهیم 10 مورد از محبوب ترین حیوانات خانگی در جهان را نام ببریم، لاکپشت ها نیز در این لیست قرار دارند. در مورد آن ها باید بگوییم که نگهداری آسان و راحتی دارند و هم برای کودکان بدون خطر هستند. هم چنین فضای بسیار کمی برای نگهداری نیاز دارند.

خرگوش

نگهداری از خرگوش در سراسر دنیا و هم چنین ایران بسیار رواج دارد، در مورد این حیوانات دوست داشتنی باید بگوییم که آن ها حیواناتی بسیار خجالتی، ساکت و البته بسیار سریعی هستند و هم چنین بیش از 50 نژاد مختلف از آن ها در دنیا وجود دارد.

غذای محبوب ترین حیوانات خانگی

یکی از مواردی که افرادی که حیوان خانگی دارند و باید بدانند، غذای محبوب ترین حیوانات خانگی آن ها است. در این باره باید بگوییم که اگر غذای سالم و مفید برای حیوانات خانگی خود تهیه نکنید، ممکن است که حیوانات خانگی دچار بیماری شود. غذایی که تمامی مواد مغذی و لازم را دارد، یک غذای کامل برای حیوانات خانگی شما خواهد بود.

قیمت محبوب ترین حیوانات خانگی

سوالی که برای خیلی از افرادی که می خواهند یکی از حیوانات خانگی اصل و هم چنین محبوب را داشته باشند، به وجود می آید، قیمتشان است. در این باره باید بگوییم که قیمت هر حیوان بسیار متفاوت است و هم چنین هر حیوان به عنوان مثال سگ با توجه به سن، نژاد و هم چنین جنسیت اش نیز قیمت متفاوتی خواهد داشت.

منبع: هپی پت
ارسال نظر

آخرین خبر ها