تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

پیش بینی رگبار باران در این مناطق و استان ها

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت:‌ روز آینده در شمال‌غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی،‌ استان‌های ساحلی خزر و استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز مرکزی و بخش‌هایی از شمال‌شرق، مرکز و جنوب کشور رگبار باران در برخی ساعات پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، صادق ضیائیان اظهار داشت:‌ روز آینده ۱۷ اردیبهشت در شمال‌غرب کشور، دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی،‌ استان‌های ساحلی خزر و استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز مرکزی شامل تهران، البرز، قزوین و سمنان همچنین بخش‌هایی از شمال‌شرق، مرکز و جنوب کشور در برخی ساعات رگبار باران، رعد و برق،‌ وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد تگرگ و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود و روز آینده شدت بارش‌ها در شمال‌غرب کشور همچنین دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود:‌ روز یکشنبه ۱۸ اردیبهشت در شمال‌غرب و شمال کشور، استان‌های ساحلی خزر، بخشی‌هایی از شرق، مرکز و جنوب کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت داریم و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه پیش رو در شمال‌غرب، استان‌های ساحلی خزر و برخی مناطق شمال‌شرق رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد:‌ امروز در نیمه غربی کشور و فردا در برخی مناطق غرب و جنوب‌غرب آسمان غبارآلود است.

ضیائیان افزود: امروز وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در بخش‌هایی از غرب و مرکز کشور داریم و روز آینده این شرایط در غرب کشور و استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز مرکزی پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت:‌ روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده کاهش ۵ تا ۸ درجه‌ای دما در شمال‌شرق کشور داریم.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت:‌ امروز رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت در استان‌های تهران، البرز، مرکزی، سمنان، آذربایجان شرقی، یزد، گلستان، آذربایجان غربی،‌ اردبیل، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و استان‌های خراسان شمالی،‌خراسان رضوی و خراسان جنوبی داریم.

ضیائیان درباره وضعیت جوی پایتخت با بیان اینکه آسمان تهران امروز و امشب نیمه‌ابری همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید ادامه دارد گفت:‌آسمان تهران فردا در برخی ساعات رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید است بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۲۸ و ۱۷ درجه خواهد بود.

وی گفت:‌ روز آینده سنندج و ارومیه با کمینه دمای ۶ درجه بالای صفر و اردبیل با کمینه دمای ۴ درجه بالای صفر خنک‌ترین مراکز استان و بندرعباس با بیشینه دمای ۳۷ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهند بود.

منبع: فارس
این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها