تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

دانشگاه صنعتی شریف در مقطع دکتری دانشجوی بدون آزمون می پذیرد

دانشگاه صنعتی شریف در مقطع دکتری دانشجوی بدون آزمون می پذیرد و متقاضیان می‌توانند درخواست و مدارک خود را تا پنجم اردیبهشت ارسال کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، دانشگاه صنعتی شریف در اطلاعیه ای اعلام کرد: در جهت حمایت از استعدادهای درخشان و در چـارچوب ضـوابط وزارت علـوم، تحقیقات و فناوری از میان دانش آموختگان ممتاز دوره کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کشور، تعداد محدودی دانشـجو در مقطـع دکتری برای شروع به تحصیل در نیم سال اول ۱۴۰۲-۱۴۰۱ به صورت بدون آزمون می پذیرد.

براساس این اطلاعیه متقاضیان می‌توانند تا روز دوشنبه پنجم اردیبهشت ۱۴۰۱، درخواست و مدارک خود را به صـورت الکترونیکی بـــه آدرس https://admission.edu.sharif.edu ارسال کنند.

شرایط عمومی برای پذیرش درخواست به این شرح است: داشتن مدرک کارشناسی در رشته مرتبط، با معدل حداقل ۱۶، داشتن مدرک کارشناسی ارشد در رشته مرتبط یا گواهی فراغـت از تحصـیل تـا ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ بـرای دانشـجویان شاغل به تحصیل کارشناسی ارشد با معدل حداقل ۱۷ بدون نمره پایان نامه.

براساس تاکید دانشگاه مدارک دوره های مجازی، نیمه حضوری یا غیرحضوری برای ورودی بدون آزمـون، مـورد پـذیرش نخواهـد بود. فقط پرونده فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد دو سال اخیر قابل بررسی است.

مدارک لازم جهت تشکیل پرونده عبارت است از تصویر کارنامه کارشناسی، تصویر کارنامه کارشناسی ارشد، یک نسخه کامل از مقالات چاپ شده یا پذیرفته شده در مجلات، همراه با نامـه پـذیرش (حـداکثر ۲ عـدد مقاله مجله قابل محاسبه است.)، یک نسخه از مقالات ارائه شده در کنفرانسهای معتبر، همراه با نامه ارائه (حداکثر دو عدد مقاله کنفـرانس قابل محاسبه است.)، تصویرگواهی های افتخارات علمی و سوابق پژوهشی معتبر و تصویر مدرک زبان (به پذیرفته شدگان فرصت داده می شود ظرف مدت یـک نیم سـال مـدرک زبـان مـورد قبول دانشگاه را به اداره پذیرش ارایه دهند)

هزینه ثبت نام در دکتری بدون آزمون مبلغ یک میلیون و ۳۰۰ هزار ریال می باشد، که به صورت اینترنتی در مرحلـه نهایی از طریق سایت مذکور پرداخت خواهد شد.

براساس اعلام دانشگاه صنعتی شریف این موارد در پذیرش دانشجویان امتیاز محسوب می شود که عبارت است از؛ گواهی رتبه آزمون سراسری کارشناسی(زیر ۱۰۰)، گواهی رتبه آزمون سراسری کارشناسی ارشد (اول تا سوم در رشته)، گواهی رتبه های تحصیلی اول تا سوم (دوره کارشناسی در رشته مربوطه)، گواهی رتبه های تحصیلی اول تا سوم (دوره کارشناسی ارشد در رشته مربوطه)، گواهی رتبه اول تا سوم در المپیادهای دانشجویی، گواهی مدال طلای کشوری یا مدال های طلا، نقره و برنز بین المللی در المپیادهای دانش آموزی، گواهی رتبه اول جشنواره خوارزمی جوان، گواهی رتبه اول تا سوم جشنواره بین المللی خوارزمی، گواهی مدال یا رتبه در مسابقات علمی بینالمللی معتبر (مورد تایید وزارت علوم)، برگزیدگان مسابقات معتبر علمی بین المللی تیمی سخت افزاری و نرم افزاری و سایر دستاوردهای علمی –پژوهشی به تشخیص کمیته تخصصی مربوطه در دانشگاه.

دانشجویان دانشگاه شریف نیازی به تهیه گواهی های رتبه یا گواهی فراغت از تحصیل ندارند. داوطلبان فقط میتوانند در یک رشته درخواست بدهند، در غیراینصورت از هر دو رشته لغـو درخواسـت صـورت خواهد گرفت. پذیرش نهایی دانش آموختگان منوط به تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (سازمان سنجش آموزش کشور) خواهد بود.

پذیرش بدون آزمون امتیازی است که در چارچوب مقررات به متقاضیانی با شرایط برجسته اعطا می شود و نه حقی که مورد مطالبه باشد. از این رو، متقاضیان امکان اعتراض نسبت به معیارها و نحوه ارزیابی دانشگاه برای معرفی پذیرفته شدگان را ندارند. به مدارک ناقص ترتیب اثر داده نمی شود.

در صورت مشاهده هرگونه عدم صداقت در درج اطلاعات داوطلب، درخواست وی ملغی و عواقب آن به عهده داوطلب خواهد بود.

منبع: ایرنا
این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها