تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۱
وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد؛

خبر مهم درباره اجرای طرح رتبه‌ بندی معلمان

وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح رتبه‌ بندی معلمان پس از ۱۰ سال با نگاه ویژه مجلس و دولت سیزدهم به تصویب رسید و برای اجرایی شدن به هیات دولت ارسال شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از  ایرنا، یوسف نوری روز  پنجشنبه در جمع خبرنگاران  در اصفهان همچنین با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: یکی از دستاوردهای خوب شورای‌عالی آموزش و پرورش، تدوین و تصویب این سند  است که کار بسیار ارزشمندی بود.

وی افزود : این طرح گذشته به دلیل اختلاف آرا در پیاده سازی درمدارس اجرا نشد و تلاش وزارت آموزش و پرورش این است که ظهور طرح از مدرسه آغاز شود.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: قرار است بر اساس فرایند درست و نظام‌مند سند تحول بنیادین را در حدود ۱۰ درصد از مدارس اجرایی کنیم.

وی افزود: همچنین برای حذف مدارس کانکسی تفاهم نامه‌ای منعقد شده است تا بخشی از این طرح با کمک خیران و بخش دیگر باتلاش آموزش و پرورش و کمک‌های سایر نهادها نظیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) انجام شود.

نوری گفت: حدود ۳۴ هزار نفر در آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش استخدام خواهند شد و پرداخت ماهیانه حق‌التدریس معلمان شاغل و بازنشسته هم در بودجه دیده شده است تا زمانی که نیروی تربیت شده دانشگاه فرهنگیان وارد چرخه تدریس شود.

وزیر آموزش و پرورش شامگاه چهارشنبه با هدف بررسی مسائل آموزش و پرورش استان،شرکت در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، افتتاح چند طرح عمرانی و دیدار و گفت و گو با خیرین مدرسه ساز و همچنین فرهنگیان و جلسه همکاری با حوزه علمیه در دفتر امام جمعه وارد استان اصفهان شد.

منبع: ایرنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    آیین نامه رتبه بندی نوشته شده بسیار بخیلانه نوشته شده و به دولت ارسال شده
    .انیشتین هم با این تدریس و اختراع پژوهش بعد از سی سال به نهصد امتیازش نمیرسد

دیگر رسانه‌ها