تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

ثروتمندترین خانواده های سلطنتی جهان چقدر ثروت دارند؟

پادشاه تایلند، واجیرالونگکورن، امسال رتبه اول را در بین ثروتمندترین خانواده های سلطتنتی به دست آورده است و حسن البولکیاه، پادشاه برونئی در رتبه دوم قرار دارد و هر دو بسیار ثروتمندتر از ملکه الیزابت هستند، علیرغم اینکه در جهان تقریباً مشهور نیستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، دارایی های پادشاه تایلند در حال حاضر تا ژانویه ۲۰۲۱ تا ۴۳ میلیارد دلار ارزش دارد. به گفته فورچون، بیشتر ثروت پادشاه واجیرالونگکورن از سهام ۲۳ درصدی او در بانک تجاری سیام، یکی از بزرگترین وام دهندگان کشور، و گروه سیمان سیام، بزرگترین شرکت صنعتی کشور، به دست می آید.

در مورد نحوه خرج کردن پول گفته می شود که پادشاه وسایل حمل و نقل هوایی خود را دوست دارد، وسایلی که او احتمالاً با همسر سلطنتی خود Sineenat Wongvajirapakdi که یک خلبان واجد شرایط است به اشتراک می گذارد. طبق گزارش ها، تا به امروز، خانواده سلطنتی ناوگانی متشکل از ۳۸ هواپیمای جت و هلیکوپتر جمع آوری کرده اند.

ثروت

شاید هرگز تصور نمی‌کردیم روزی را که سلطان حسن البولکیاه دیگر ثروتمندترین خانواده سلطنتی روی زمین نباشد، اما سقوط به رتبه دوم برای رهبر برونئی دردسرساز نیست زیرا دارایی خالص تخمینی او - تا ۲۸ میلیارد دلار - بدون تغییر باقی مانده‌است؛ او بیشتر ثروت خود را از ذخایر عظیم نفتی این کشور به دست می آورد.

بخش اعظم این ثروت باید صرف حفظ کاخ ۱۷۸۸ اتاقه او، ناوگان ۵۰۰۰ وسیله نقلیه او (شامل صدها رولزرویس) و کوتاه کردن موهایش با ۲۰۰۰۰ دلار آمریکا شود.

ثروت

منبع: خبر آنلاین
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها