تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

گران ترین اثر هنری قرن بیستم به حراج گذاشته می شود

بنگاه حراج کریستیز اعلام کرد که نقاشی پرتره مریلین مونرو اثر اندی وارهول را ماه مه سال جاری به فروش خواهد گذاشت.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از یورونیوز، قیمت این اثر ۲۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده است. به این ترتیب نقاشی پرتره مریلین مونرو گران‌ترین اثر هنری قرن بیستم خواهد بود که تاکنون به حراج گذاشته است.

اندی وارهول، هنرمند آمریکایی که در سال ۱۹۸۷ درگذشت این پرتره مریلین مونرو را در سال ۱۹۶۴ کشید. مریلین مونرو، هنرپیشه آمریکایی دو سال پیش از آن درگذشته بود.

بنا به اعلام بنگاه کریستیز بنیاد «توماس و دوریس امان» که صاحب کنونی این تابلو است در نظر دارد کل درآمد حاصل از حراج آن را به «بهبود زندگی کودکان از طریق برنامه‌های بهداشتی و آموزشی در سراسر جهان» اختصاص دهد.
شهرت تابلوی نقاشی پرتره مریلین مونرو که از روی عکس این هنرپیشه در صحنه‌ای از فیلم «نیاگارا» کشیده شده اکنون از خود این عکس بیشتر است. فیلم «نیاگارا» به کارگردانی هنری هاتاوی، فیلمساز آمریکایی در سال ۱۹۵۳ اکران شد.

تابلو

تابلوی «سالواتور موندی»

گران‌ترین اثر هنری که تاکنون در حراج‌ به فروش رسیده است «سالواتور موندی» (منجی جهان) نام دارد. گفته می‌شود خریدار این اثر که به قیمت ۴۵۰ میلیون دلار به فروش رسید محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان بود. هرچند آفریننده «سالواتور موندی» در زمان فروش در سال ۲۰۱۷ لئوناردو داوینچی، هنرمند دوران رنسانس معرفی می‌شد اما بعدها از آن به عنوان اثری از آتلیه یا کارگاه نقاشی او به جای خود لئوناردو داوینچی یاد شد.

منبع: یورونیوز
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها