تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

کلاس های دانشگاه های تهران و خواجه نصیر حضوری شد

کلاس‌های درس دانشگاه‌های تهران و خواجه نصیرالدین طوسی با تصمیم مسوولان این دانشگاه‌ها بعد از تعطیلات نوروز از ۱۴ فروردین به صورت حضوری برگزار می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، محمود کمره ای معاون آموزشی دانشگاه تهران  با بیان این که بعد از تعطیلات نوروز کلاس‌های  درس این دانشگاه به صورت حضوری برگزار می‌شود،‌ افزود: براساس تصمیمات اتخاذ شده، قرار است بعد از تعطیلات نوروز کلاس های این دانشگاه به صورت حضوری برگزار شود و آمادگی برگزاری آموزش حضوری را داریم.

وی یادآور شد: از ابتدای نیم سال دوم تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ هم قرار بود که کلاس ها به صورت حضوری برگزار شود و ما آمادگی آن را داشتیم اما با شیوع سویه امیکرون و موج ششم کرونا مواجه شدیم و مجبور شدیم کلاس ها همچنان غیرحضوری و مجازی برگزار کنیم. 

معاون آموزشی دانشگاه تهران تاکید کرد: برنامه دانشگاه این است که بعد از تعطیلات نوروز تمامی کلاس های درس به صورت حضوری ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: شرکت منظم دانشجویان در کلاس‌های حضوری الزامی است و با دانشجویانی که به دلایل غیرموجه غیبت داشته باشند، طبق مقررات آموزشی برخورد خواهد شد.

کمره ای گفت: همچنین حضور اعضای هیات علمی در محل خدمت و تشکیل کلاس ها بر اساس برنامه آموزشی نیمسال جاری الزامی است.

وی در خصوص نحوه برگزاری امتحانات نیز توضیح داد: امتحانات پایان نیمسال جاری به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

کمره ای تاکید کرد: هرگونه اقدام دانشگاه تهران در مورد برگزاری کلاس ها و امتحانات دانشجویان بر اساس اطلاعیه‌ های ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت علوم انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در طول تعطیلات نوروز معاونت آموزش دانشگاه برنامه ای برای دانشجویان ندارد اما ممکن است که معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه تهران برنامه هایی داشته باشد.

از ۲۰ فروردین ۱۴۰۱، آموزش برای دانشجویان کارشناسی ورودی ۱۳۹۹ دانشگاه خواجه نصیر، حضوری خواهد بود

علیرضا صالحی معاون آموزشی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرطوسی هم درباره حضور دانشجویان و امتحانات پایان ترم نیم سال دوم گفت: حسب مصوبات قبلی مبنی بر اجرای آموزش حضوری برای دانشجویان ورودی ۹۹ کارشناسی از ابتدای نیم سال دوم ۱۴۰۰ که به دلیل شیوع سویه امیکرون وقفه ایجاد شد، با توجه به کاهش شیوع سویه امیکرون و پایداری آن، مطابق برنامه ریزی انجام شده قبلی، آموزش حضوری از تاریخ ۲۰ فروردین از سر گرفته می شود.

وی افزود: در این راستا تمامی دروس تئوری و عملی برنامه ریزی شده برای ورودی۹۹، دروس عملی و کارگاهی سایر ورودی ها (در صورت امکان به صورت فشرده) و همچنین جلسات دفاع از پروژه ها در همه مقاطع از تاریخ ذکر شده باید به صورت حضوری انجام شود.

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرطوسی تصریح کرد: مطابق مصوبات قبلی تمامی امتحانات پایان نیم سال دوم به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز دوشنبه ۲۷ دی ماه در بخشنامه‌ای به همه دانشگاه‌ها جزییات حضوری شدن نیم سال دوم تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ را ابلاغ کرد.

در این بخشنامه آمده است: با عنایت به مصوبه نشست ستاد از سرگیری آموزش حضوری دانشجویان در تاریخ ۲۰ دی ۱۴۰۰ در خصوص حضوری شدن آموزش در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و نیز حاصل مذاکرات به‌عمل‌ آمده در نشست روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی با حضور وزیر علوم در روز ۲۳ دی ۱۴۰۰ مستدعی است هماهنگی لازم برای اقدامات مرتبط با در نظر گرفتن همه شرایط و الزامات اختصاصی آن دانشگاه، موسسه آموزش عالی در اجرای مصوبه انجام شود.

بر اساس این بخشنامه، همه کلاس‌های آموزشی دانشجویان در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در تمامی مقاطع تحصیلی نیم سال دوم ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به‌ صورت حضوری برگزار می شود.

همچنین سید محمد مقیمی رییس دانشگاه تهران در بهمن ماه در نشست خبری اعلام کرد از ورود دانشجویانی که واکسن تزریق نکرده‌اند، به دانشگاه و به خصوص به خوابگاه‌ها جلوگیری می‌شود بنابراین دانشجویانی می‌توانند وارد دانشگاه شوند که حداقل یک مرحله واکسن زده باشند.

وی تاکید کرد: این برنامه‌‎ریزی بر مبنای تصمیمات گذشته ستاد ملی مقابله با کرونا انجام شده و اگر تصمیم‌های جدیدی از سوی این ستاد  درباره وضعیت فعالیت دانشگاه‌ها اعلام شود، برنامه‌ را متناسب با این تصمیمات تنظیم می کنیم.

منبع: ایرنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها