تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

روش های خلاقانه برای رنگ کردن تخم مرغ های سفره هفت سین

رنگ کردن تخم‌مرغ‌های پخته سفره هفت‌سین یکی از سرگرمی‌های زیبای شب های قبل از عید است. در این گزارش سه روش خلاقانه را یاد بگیرید.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از همشهری آنلاین، تخم مرغ در سفره هفت‌سین نماد زایش و باروری است و البته رنگ کردن آن هم یکی از سرگرمی‌های خاطره‌انگیز شب عید. یکی از روش‌های تزئین تخم مرغ پخته استفاده از مداد شمعی است، مخصوصا مداد شمعی‌هایی که دیگر کوچک شده‌اند و به خوبی در دست جا نمی‌گیرند.

برای این کار یک در قوطی فلزی یا کاسه استیل را بردارید و با کمک شمع یا حرارت ملایم شعله گاز مداد شمعی را آب کنید. با کمک یک مداد از مایع رنگی آب شده بردارید و تخم مرغ خود را با طرح دلخواه تزئین کنید.

پیشنهاد ما استفاده از الگو‌های خطی است. اگر در نقاشی تبحر دارید می‌توانید طرح‌های پیچیده‌تری بکشید. نکته مهم این است که مداد شمعی‌های ذوب شده به سرعت منجمد می‌شوند پس سعی کنید حرارت پیوسته‌ای داشته باشید.

تخم مرغ رنگی2

روش دیگر استفاده از رنگ‌های مایع است؛ مثلا گواش یا هر رنگ دیگری که در دسترس است. ابتدا تخم مرغ‌ها را با یک کش بپیچید و سپس آن‌ها را در رنگ‌های رقیق شده غوطه‌ور کنید و اجازه دهید پوسته آن‌ها به‌خوبی رنگی شود.

حال اجازه دهید تخم مرغ‌ها خشک شوند و بعد کش‌ها را از دور آن باز کنید تا یک الگوی سفید رنگ و غیرتکراری روی آن‌ها نقش ببندد.

تخم مرغ رنگی3

با کمک آب لبو، آب پوست پیاز و آب سبزیجاتی مانند اسفناج هم می‌توانید تخم مرغ‌ها را رنگ کنید. برای استفاده از این روش می‌توانید تخم مرغ‌ها را به ظرفی که این گیاهان در آن در حال پختن هستند اضافه کنید. مزیت این روش این است تخم‌های عید شما قابل خوردن هستند.

فراموش نکنید که اگر تخم مرغ پخته شما چند روز در فضای خانه و پای سفره بماند دیگر قابل استفاده نیست. در صورت استفاده از مواد شیمیایی برای رنگی کردن تخم مرغ‌ها هم از خوردن آن‌ها خودداری کنید.

تخم مرغ رنگی4

منبع: همشهری آنلاین
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها