تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

بارش ۵۷ سانتی متری برف در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: بر اثر فعالیت سامانه بارشی فعال در این استان، ۱۲ سانتی‌متر برف جدید در ایستگاه کوهرنگ به ثبت رسید و ارتفاع برف در این ایستگاه به ۵۷ سانتی‌متر افزایش یافته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، مهران چراغپور افزود: این سامانه همچنین در کوهرنگ ۳۴ میلیمتر باران، در شهرکرد ۲.۱ میلیمتر، لردگان ۵.۵ میلیمتر، اردل ۱۶ میلیمتر، فارسان ۷.۶ میلیمتر، بن ۱.۴ میلیمتر، شلمزار ۷.۸ میلیمتر، سورشجان ۳.۹ میلیمتر، مالخلیفه ۴.۷ میلیمتر، بلداجی ۴.۴ میلیمتر، آلونی ۴.۹ میلیمتر و دوآب صمصمامی ۲۴.۴ میلیمتر بارش به همراه داشته است.

وی ادامه داد: بارش برف و باران تا اواسط روز دوشنبه در استان تداوم دارد و با خروج سامانه برای صبح سه‌شنبه مه و کاهش نسبی دما انتظار می‌رود.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: از روز سه‌شنبه تا پنجشنبه بارشی برای استان پیش‌بینی نمی‌شود.

چراغپور با اشاره به کاهش ذخایر برف استان چهارمحال و بختیار، یادآور شد: در حالی که میانگین بلندمدت دوره مشابه ارتفاع برف در ایستگاه کوهرنگ ۱۱۰ سانتی‌متر بوده است اما این میزان در سال آبی جاری ۵۱ درصد کاهش یافته است.

چهارمحال و بختیاری سرچشمه رودخانه‌های زاینده‌رود، کارون و بخشی از دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، همچنین استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر قرار می‌دهد

منبع: ایرنا
این مطلب برایم مفید است
۶ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها