تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

هشدار زرد هواشناسی برای تهران

اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به پایداری هوا و سکون نسبی جو و انباشت آلاینده‌های جوی به ویژه ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و کاهش کیفیت هوا از روز(سه شنبه) در این استان هشدار داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، در این هشدار با اشاره به شرایط پایداری نسبی هوا و انباشت آلاینده‌ها از بعدازظهر  سه شنبه(۱۹ بهمن) تا پنج شنبه (۲۱ بهمن) افزایش غلظت آلاینده‌ها به‌ ویژه ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در نواحی پرتردد و صنعتی استان تهران پیش‌بینی می‌شود.

بر این اساس، افزایش شاخص آلودگی های جوی و کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای گروه های حساس و در صورت مهار نکردن منابع آلاینده (ثابت و متحرک) در بعضی ساعات، کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای تمام گروه ها به ویژه در مناطق صنعتی و پرتردد مورد انتظار است.

این گزارش حاکی ست، امروز تا فردا کاهش نسبی دما و روز ها سه شنبه و  چهارشنبه  افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.

بر اساس این اعلام، ورامین با ۱۳ درجه سانتیگراد و فیروزکوه با منفی هشت درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان تهران طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

همچنین اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به حضور در فضای باز برای افراد دارای سابقه بیماری های قلبی و ریوی، رفت و آمدهای غیر ضروری به نواحی پرتردد برای افراد سالمند و خردسال و فعالیت فیزیکی طولانی و ورزش در فضای باز در این مدت هشدار داد.

در عنوان هشدارهای صادره از سوی مرکز پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور رنگ زرد جهت آگاهی، رنگ نارنجی جهت آمادگی و رنگ قرمز جهت اقدام است.

منبع: ایرنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها