تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

دانشگاه فرهنگیان حضوری می شود

حسین خنیفر گفت: تمهیدات لازم صورت گرفته است تا همه دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف بتوانند به صورت حضوری تحصیل خود را ادامه دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، حسین خنیفر رییس دانشگاه فرهنگیان  با اشاره به بازگشایی کلاس‌های این دانشگاه به صورت حضوری گفت: همانطور که مستحضرید بر اساس پیام‌های رییس جمهوری، وزرای علوم و آموزش و پرورش مبنی بر از سرگیری آموزش به صورت حضوری در ترم دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ و به جهت اینکه دانشگاه فرهنگیان هم از ابتدا هیچ گاه تعطیل نبوده و کلاس‌های عملی و کارورزی به صورت حضوری برگزار می‌شده است، در اجلاسیه ای که مقامات دانشگاه فرهنگیان در ۳۱ استان کشور داشتند، تصمیم برآن شد که آموزش حضوری با جدیت از سر گرفته شود.

خنیفر با تأکید بر اینکه دانشگاه فرهنگیان یک دانشگاه شبانه روزی و مأموریت گراست، اظهار داشت: آموزش‌ها در دانشگاه فرهنگیان تلفیقی و ترکیبی است؛ دروس عملی و تئوری. از این پس هر دو نوع آموزش ما باید حضوری باشد. کلاس‌های مقطع کارشناسی ارشد باید حضوری باشد. امتحانات پایان ترم هم باید حضوری برگزار گردد.

رییس دانشگاه فرهنگیان در پاسخ به این سوال که چه تمهیداتی اندیشیده شده است تا بازگشت دانشجویان به کلاس‌ها به شیوع مجدد ویروس کرونا منجر نشود، تصریح کرد: تقریباً ۹۹ درصد اساتید و کارکنان دانشگاه فرهنگیان به طور کامل واکسینه شدند. بالای ۹۸ درصد دانشجویان دوزهای واکسن خود را تزریق کردند. ما به این آمار و تغییرات آن اطلاع داریم. بحث رعایت پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا در سطح حداکثری رعایت خواهد شد.

وی با بیان اینکه دو نوع دانشجوی ترددی و بومی در دانشگاه فرهنگیان تحصیل می‌کنند، تصریح کرد: اگر فقط دانشجویان ترددی خصوصاً دانشجویان ورودی سال ۹۷ که رو به فارغ التحصیلی هستند و دانشجویان ورودی ۱۴۰۰ که تازه به دانشگاه آمده‌اند، اسکان کامل دهیم، بحث اصلی اسکان دانشجویان و به تبع آن برگزاری کلاس‌های حضوری حل خواهد شد. البته دانشجویان ورودی سالهای ۹۸ و ۹۹ هم بدون تغییر خاصی تمهیدات لازم برای اسکان آنها صورت گرفته است تا همه دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف بتوانند به صورت حضوری تحصیل خود را ادامه دهند.

خنیفر با تأکید بر اینکه در هر صورت ما تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا خواهیم بود، گفت: شرایط خوابگاه‌ها، فضای سلف سرویس، سرویس‌های بهداشتی و کلاس‌های درس به طور کامل آماده استقبال از دانشجویان و برگزاری حضوری کلاس‌های درس است. تلاش این است که به صورت تدریجی آماده میزبانی از تمام دانشجویان باشیم.

منبع: مهر
این مطلب برایم مفید است
۳ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها