تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

التیماتوم پلیس به رانندگان پرخطر

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ: فعالیت قرارگاه کنترل سرعت در پلیس راهور تهران بزرگ ادامه دارد و برای رانندگان پر خطر پیامک ارسال می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، سرهنگ سید "ابوالفضل موسوی پور" جانشین پلیس راهور تهران ضمن بیان ضرورت کار قرارگاه سرعت در شهر تهران بیان داشت: با پیگیری‌هایی که صورت پذیرفت امسال نیز قرارگاه کنترل سرعت در پلیس راهور تهران بزرگ کار خود را ادامه می‌دهد.

سرهنگ موسوی پور ابراز داشت: همکاران بنده در مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند پلیس راهور تهران بزرگ مسئولیت این کار را برعهده دارند و زیر نظر مستقیم رییس این مرکز، قرارگاه کنترل سرعت فعالیت خود را ادامه می‌دهد.

وی اظهار کرد: قانون گذار سرعت را به سه بخش تقسیم کرده است که بخشی از سرعت‌ها تا ۳۰ کیلومتر بیش‌تر از حد مجاز است و بخش دیگری ۳۰ کیلومتر تا ۵۰ کیلومتر بالاتر از حد مجاز و بخش سوم نیز سرعت‌های بالاتر از ۵۰ کیلوتر در ساعت می‌باشد.

این مقام پلیس ادامه داد: قرارگاه کنترل سرعت در پلیس راهور تهران بزرگ سرعت‌های بالاتر ۵۰ کیلومتر در ساعت را بررسی و کنترل می‌نماید.

سرهنگ موسوی پور افزود: دوربین ثبت تخلفات، سرعت‌های غیر مجاز را ثبت می‌کنند و همکاران بنده با رصد، سرعت‌هایی که ۵۰ کیلومتر بالاتر از سرعت مجاز بوده را از طریق سامانه‌هایی که در دسترس داریم ثبت کرده و این تخلف از طریق پیامک برای مالکین ارسال می‌گردد.

وی گفت: برای بار اول و دوم حضور رانندگان متخلف در کلاس‌های آموزشی پلیس راهور لازم است و بحث توجیه و آموزش و اعمال قانون و پرداخت جرایم مطرح می‌شود و اگر این تخلفات به بار سوم برسد برابرماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی این تخلف اخلال در نظم محسوب شده و پرونده تحویل مقامات قضایی می‌گردد.

وی افزود: برای بیش از ۳۵۰۰ راننده از ابتدای سال جاری پیامک ارسال شده که امیدواریم با احترام به قانون و کاهش سرعت‌ها توسط رانندگان شاهد حوادث تلخ در سطح معابر شهر تهران نباشیم.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها