کد خبر 580013
وزیر فرهنگ:

هدف دولت سیزدهم ایجاد یک جهش بزرگ با حل مشکلات است

وزیر فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی گفت: توجه به حوزه فرهنگ در کنار حل مسائل اقتصادی و معیشتی از اولویت‌های مهم دولت مکتبی و انقلابی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه (۲۱ آبان ماه) در دانشگاه تهران با گرامیداشت نام و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و مدافع سلامت و امام شهدا به مقام شهیده فاطمه اسدی که قرار است بعد از نماز جمعه تشییع شود، ادای احترام کرد.  

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با اتفاقات مبارک و اقداماتی که انجام شده، چند هفته‌ای است که در سراسر کشور شاهد برگزاری نماز جمعه هستیم.

وی افزود: همچنین با اقدامات انقلابی صورت گرفته، در آستانه اعلام تزریق ۱۰۰ میلیون دز واکسن کرونا قرار داریم؛ بیش از ۷۰ تا ۷۵ درصد مردم در مناطق مختلف کشور و در تهران نزدیک به ۸۵ درصد دز اول و بیش از ۶۰ درصد هر دو دز واکسن را دریافت کرده اند. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: با تلاش های انجام شده، شاهد برگزاری اجتماعات بزرگ همچون نماز جمعه در کشور هستیم و امیدواریم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی این بلا و بیماری از کشور اسلامی ما رفع شود.

اسماعیلی با اشاره به آغاز هفته کتاب گفت: از ۲۴ آبان تا انتهای ماه به نام هفته کتاب نام‌گذاری شده است. در کنار اولویت اقتصاد و حل مسائل معیشتی توجه به حوزه فرهنگ از اولویت های مهم دولت مکتبی و انقلابی است.

وی اظهار داشت: در واقع انقلاب اسلامی ما انقلاب فرهنگی است و امام راحل شجره انقلاب اسلامی را بنا نهاد تا مردم به سعادت دنیا و آخرت برسند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دولت مردمی کار خود را با مشکلات و نارسایی‌های اقتصادی و معیشتی مردم آغاز کرد و تلاش دارد این مشکلات را حل کند، افزود: دولت سیزدهم که با اعتماد مردم سر کار آمده است، می خواهد در چارچوب آرمان های انقلاب اسلامی مسایل و مشکلات را حل کند و کشور را در آستانه یک جهش بزرگ قرار دهد.  

در نماز جمعه این هفته تهران با توجه به سالروز شهادت شهید حسن طهرانی مقدم با معرفی کتاب خط مقدم و پخش مستند شهید طهرانی مقدم، نام و یاد این شهید بزرگوار گرامی داشته شد. همچنین قرار است در پایان نماز جمعه این هفته مراسم وداع و تشییع پیکر شهیده فاطمه اسدی که پس از ٣٧ سال چشم انتظاری توسط نیروهای تفحص شناسایی شده است، از در اصلی دانشگاه تهران تا میدان انقلاب برگزار شود. پیکر پاک این شهیده در جوار مرقد بی‌بی هاجر خاتون (س) خواهر امام رضا (ع) در سنندج، به خاک سپرده می شود.

دولت انقلابی نسبت به حل مسائل فرهنگی بی‌تفاوت نیست

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت:‌ انقلاب اسلامی و سعادت مردم یک هدف‌گذاری فرهنگی و مکتبی است و باید مسیر حرکت انقلاب و دولت جمهوری اسلامی برای تحقق این هدف بزرگ باشد. برای دستیابی به این اهداف باید به حوزه فرهنگ و حوزه تعالی معارف و تعالیم آن توجه ویژه داشته باشیم. 

اسماعیلی تاکید کرد: دولت انقلابی و مردمی به همان اندازه که به حوزه اقتصاد و معیشت مردم توجه دارد، با همان رویکرد و تلاش و انگیزه بیشتر خود را به حل مسائل فرهنگی جامعه موظف می‌داند و نسبت به این مسائل بی‌تفاوت نخواهد بود. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: همان طور که دولت در حوزه معیشت و اقتصاد مسوولیت دارد، در حوزه فرهنگ مسوولیت بیشتری دارد. فضای کنترل، مدیریت و نظارت در کنار تسهیل فعالیت های عمومی مردم از وظایف دولت است.  

مراقبیم دشمن از راه فرهنگی بنیان‌های اخلاقی ما را تضعیف نکند

اسماعیلی تاکید کرد: باید مراقبت کنیم دشمن از راه‌های فرهنگی بنیان‌های اخلاقی و اعتقادی جامعه ما را تضعیف نکند که البته برنامه دشمن همین است؛ آنها در ۴۳ سالی که از انقلاب اسلامی می‌گذرد، هیچ فقط این موضوع را رها نکرده اند. 

وزیر فرهنگ افزود: دشمن در این چهار دهه با جنگ نرم و تهاجم و شبیخون فرهنگی به مقابله با اهداف فرهنگی انقلاب اسلامی آمده و در دهه‌های اخیر بسیاری از مرزهای فرهنگی ما دچار جابه‌جایی شده و قبح برخی از مسائل شکسته شده است. این مساله، کار را برای دولت مردمی در ابتدای شروع مسوولیت ها دشوار کرده است. 

مسیر فرهنگی انقلاب و تعالی فرهنگی جامعه را تسهیل می‌کنیم

اسماعیلی بیان کرد: دولت سیزدهم مصمم است در حوزه فرهنگی مبتنی بر نظام آرمانی و مکتبی انقلاب اسلامی، آموزه های امام راحل و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، مسیر فرهنگی انقلاب و تعالی فرهنگی جامعه را تسهیل می‌کند. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: اقدامات فرهنگی دولت در یک بسته مشخص اعم از ایجابی و سلبی و همچنین اقدامات حمایتی و نظارتی برنامه ها، در یک فرآیند روشن انجام خواهد شد.

ادامه دارد...

ارسال نظر