کد خبر 579573

فیاضی: معرفی من دلیلی غیر از روابط فامیلی دارد

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در واکنش به نسبت فامیلی خود با شهردار تهران گفت: تعدد گزینه‌ها و صرف وقت طولانی برای بررسی شرایط هر یک از آن‌ها از سوی رییس جمهور محترم، نشان از آن دارد که ملاک و سنجه‌هایی غیر از روابط خویشاوندی در معرفی‌ بنده به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش مدنظر بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، "مسعود فیاضی" گزینه پیشنهادی برای کرسی وزارت آموزش و پرورش ؛ا در پاسخ به این سوال که ورود و معرفی شما با حواشی مطرح بود که دقیقا همین حواشی برای آقای باغگلی وزیر پیشنهادی قبلی نیز مطرح شد. با توجه به انتقاد و گلایه‌هایی که جامعه از انتصابات فامیلی دارد. نگاه شما نسبت به این مساله چیست؟ گفت: اگر مبنای انتخاب، قرابت و نسبت فامیلی بود، گفته شما موضوعیت داشت. اما تعدد گزینه‌ها و صرف وقت طولانی برای بررسی شرایط هر یک از آن‌ها از سوی رییس‌جمهور محترم، نشان از آن دارد که ملاک و سنجه‌هایی غیر از روابط خویشاوندی مدنظر بوده است.

وی در واکنش به اینکه جامعه از انتصابات فامیلی به ستوه آمده است، اخیرا یک جامعه‌شناس عنوان کرده این وضعیت موجب حس تحقیر در جوانان شده و جامعه را به نا امیدی کشانده است. واکنش شما به این مسئله چیست؟ گفت:‌ جوانان برومند این کشور همواره سربلند بوده و خواهند بود. آن‌ها سوابق را می‌بینند، تحلیل می‌کنند و بدون تاثیرپذیری از القائات مغرضانه نتیجه‌گیری می‌کنند و ان‌شاالله در آینده همچون منتقدانی دلسوز ناظر بر عملکردها خواهند بود.

گزینه پیشنهادی برای کرسی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که رییس‌جمهور موضوع شایسته سالاری را مدنظر داشته‌اند، شما برای ورود به وزارت آموزش و پرورش چقدر خود را شایسته می‌دانید؟ گفت: اینکه بنده خودم را شایسته ورود به آموزش و پرورش می‌دانم یا نه باید عرض کنم که هیچگاه خود را از آموزش و پرورش جدا ندانسته‌ام، ولی شایستگی به عنوان وزیر آموزش و پرورش را به انتخاب ریاست محترم جمهوری و تایید نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی واگذار می‌کنم.

ارسال نظر