کد خبر 579397
رییس سازمان حفاظت محیط زیست:

ایران با مانعی به نام تروریسم اقتصادی رو به رو است

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در اجلاس آب و هوایی گلاسکو با انتقاد از اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ایران، گروگان گرفتن امور اقتصادی برای اهداف سیاسی را تروریسم اقتصادی علیه ملت ایران نامید و گفت: این اقدامات تلاش‌های جهانی برای مقابله با تغییران آب و هوایی را نیز تضعیف می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین، علی سلاجقه که در بیست و ششمین نشست تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد سخن می‌گفت، با اشاره به علاقه رییس جمهوری ایران به موضوعات محیط زیستی تاکید کرد: جناب  ابراهیم رییسی، نه تنها به دلیل علاقه شخصی خود به تغییرات اقلیمی و مسائل زیست‌محیطی، بلکه به‌خاطر ضرورتهای حقوقی بر اساس قوانین و مقررات داخلی ایران برای حمایت از حقوق جمعی برای بهسازی و حفاظت از محیط زیست ملت ایران بسیار مایل به حضور در این اجلاس بودند. با این وصف از طرف او مایلم بهترین آرزوها را برای موفقیت این کنفرانس ابراز نمایم.

معاون رییس جمهوری در ادامه با اشاره به حمایت مقام معظم رهبری از مقابله با تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین، گفت: دولت و سازمان محیط زیست ایران که ریاست آن در سطح معاون رییس جمهور است، برای مقابله با پیامدهای تغییرات اقلیمی یک برنامه ملی بسیار بلندپروازانه را مد نظر قرار داده است.

وی در ادامه گفت: وقتی صحبت از همکاری های بین المللی و همه ذینفعان در سطح جهان به میان می آید، متاسفانه کشور من با مانعی به نام تروریسم اقتصادی روبرو است.

سلاجقه با اشاره به تردیدها در مجلس شورای اسلامی نسبت به توافقنامه پاریس تاکید کرد: سؤال آنها این است که اگر جمهوری اسلامی ایران به عضویت کامل معاهده پاریس درآید، در حالی‌که تحریم ها یا اقدامات قهری یک جانبه اعمال می شود، اگر قادر به دریافت هیچ گونه کمک مالی یا فنی از جامعه بین المللی نباشد، چگونه می تواند به تعهدات خود عمل کند.

وی تاکید کرد که این سوال هم‌چنان بی پاسخ مانده و خطاب به حاضران در جلسه گفت: چرا اقدامات قهری بی بصیرت بر کشور من و تعداد کمی از دیگر کشورها اعمال می شود، که نه تنها رنج را بر ملتی تحمیل می کند بلکه تلاش های جهانی به نفع بشریت برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی را نیز تضعیف می کند.

 سلاجقه در پایان گفت: این داستان طولانی غم انگیز گروگان گرفتن امور انسانی برای اهداف سیاسی توسط عده‌ای قلیل است.

ارسال نظر