کد خبر 578608

بازدید سرزده مخبر از خوابگاه کوی دانشگاه تهران

معاون اول رییس جمهور شب گذشته به صورت سرزده از خوابگاه کوی دانشگاه تهران بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات و نقطه نظرات دانشجویان قرار گرفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، در این بازدید ۲ ساعته که وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آقای محمد مخبر معاون اول رییس جمهور را همراهی می‌کرد، آقای مخبر با حضور در اتاق‌های ساختمان‌های ۱۴ و ۱۵ کوی دانشگاه به گفتگوی صمیمی و صریح با دانشجویان پرداخت.

وی همچنین در ساختمان شماره ۴ که جمعی از جانبازان، ایثارگران و دانشجویان معلول در آن حضور داشتند حاضر شد و پای درددل و مسائل و مشکلات خاص آن‌ها نشست.

عدم تعویض امکانات رفاهی قدیمی، کیفیت پایین غذا‌های خوابگاهی و قیمت نامناسب آنها، کمبود امکانات برخی اتاق ها، عدم بازگشایی سالن‌های ورزشی کوی دانشگاه از جمله نکاتی بود که در این بازدید بدون واسطه و مستقیم با معاون اول رییس جمهور و وزیر علوم مطرح شد.

سلف دانشجویی کوی دانشگاه، ساختمان‌های نیمه کاره، آشپزخانه و دیگر بخش‌های کوی دانشگاه نیز مورد بازدید مخبر و دکتر زلفی گل قرار گرفت و در نهایت دستورات معاون اول رییس جمهور برای تکمیل و تجهیز خوابگاه‌ها و همچنین تاکید برای هماهنگی بین دستگاه‌های مسئول از جمله وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان برنامه و بودجه برای حل معضلات دانشگاه‌ها که در شرف بازگشایی قرار دارند از جمله نکات این بازدید بود.

بازگشایی دانشگاه‌ها به عنوان مصوبه ستاد ملی کرونا به عنوان یکی از مهمترین دغدغه‌های اساتید، کارکنان و دانشجویان و خانواده‌های آنان بخش عمده‌ای از توجه مدیران آموزش عالی و روسای دانشگاه‌ها را به خود معطوف کرده است.

در این راستا وضعیت مناسب خوابگاه‌ها و سلف‌ها و سالن‌های غذاخوری دانشگاه ههای سراسر کشور بعد از یک سال و نیم تعطیلی می‌تواند بخش عمده‌ای از نگرانی خانواده‌ها دانشجویان را برطرف کند.

ارسال نظر