کد خبر 577935

پیش بینی کاهش ناگهانی هوا در تهران

مدیرکل هواشناسی استان تهران از کاهش ۶ تا ۱۲ درجه‌ای دمای هوا در استان تهران خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مجتبی جلالی، با اشاره به نتایج بولتن‌های پیش‌بینی وضع هوا در استان تهران گفت:‌ وضعیت جوی تهران طی سه روز آینده با آسمانی نیمه ابری تا ابری و تا ظهر یکشنبه در بعضی از ساعات همراه با بارش باران در ارتفاعات و دامنه ها خواهد بود. 

وی ادامه داد: با افزایش رطوبت نسبی از ظهر جمعه تا یکشنبه در سطح استان تهران گاهی مه رقیق در ارتفاعات و گاهی نیز مه غلیط و کاهش دید پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان تهران با بیان این که در نواحی شمالی استان تهران گاهی بارش باران و برف و در ارتفاعات وقوع برف و کولاک دور از انتظار نیست، گفت: از امروز تا یکشنبه به طور میانگین ۶ تا ۱۲ درجه سانتی‌گراد کاهش دما را در تهران خواهیم داشت و در همین راستا نیز در ارتفاعات ودامنه های کوهستانی یخبندان شبانه در سطح زمین پیش بینی می‌شود.

وی آسمان تهران را در روز دوشنبه قسمتی ابری و همراه با وزش باد و افزایش ابر از بعد از ظهر دوشنبه پیش بینی کرد و گفت: در این روز در ارتفاعات شرقی بارش پراکنده باران دور از انتظار نیست.

جلالی درباره پیش بینی ها از دمای شهرستان‌های استان تهران در روز شنبه نیز گفت: سردترین شهرستان در تهران فیروزکوه با کمینه دمای منفی ۴ درجه سانتی گراد است و پس از آن دماوند با کمینه دمای ۲ و پردیس و لواسان با کمینه دمای ۳ درجه قرار دارند.

مدیرکل هواشناسی استان تهران گرمترین شهرستان‌های استان تهران را نیز پیشوا، قرچک و ورامین با بیشینه دمای ۱۳ درجه اعلام کرد و درباره دمای شهر تهران نیز در روز شنبه گفت: بیشینه دما در تهران ۱۱ درجه و کمینه دما ۷ درجه سانتی‌گراد پیش بینی شده است.

ارسال نظر