کد خبر 577770

کاهش دما در بیشتر استان ها

کارشناس هواشناسی گفت: دمای هوا از امروز تا شنبه در بیشتر مناطق کشور به‌طور محسوسی کاهش می‌یابد و بارش در ارتفاعات و مناطق کوهستانی به شکل برف خواهد بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی با بیان این‌که امشب در نوار شمالی مناطقی از غرب، جنوب غرب و مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز ، دامنه‌های مرکزی و شمالی زاگرس و همچنین در مناطق جنوب و شرق کشور بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود گفت: روز جمعه بارش در شمال غرب و شمال شرق تضعیف‌شده و در استان‌های ساحلی دریای خز،ر دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، جنوب، جنوب شرق و استان‌های واقع در امتداد زاگرس ادامه دارد.

ضیائیان اظهار کرد:روز شنبه شدت بارش در استان‌های ساحلی دریای خزر کاسته شده، ولی در دامنه‌های جنوبی البرز و مرکز و جنوب شرق کشور استان‌های واقع در امتداد زاگرس ادامه دارد.

کارشناس هواشناسی بیان کرد: روز یکشنبه از مقدار بارش در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز نیز کاهش‌یافته و در مناطقی از مرکز ، جنوب، جنوب شرق و شرق پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی ادامه داد: روز دوشنبه نیز در مناطقی از شرق، جنوب شرق و دامنه‌های جنوبی زاگرس بارش پراکنده رخ خواهد داد.

ضیائیان توضیح داد: در پنج روز آینده بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف خواهد بود. همچنین دمای هوا از پنجشنبه تا روز شنبه در بیشتر مناطق کشور به‌طور محسوسی کاهش می‌یابد و در این مدت با توجه به بارش برف، وزش باد شدید و کاهش قابل‌ملاحظه دما کولاک و برف همراه با یخ‌بندان شبانه در جاده‌های کوهستانی امتداد رشته‌کوه البرز دور از انتظار نیست.

او اظهار کرد:روز پنجشنبه و جمعه در شمال شرق شرق و بخش‌هایی از اصفهان و سمنان وزش باد شدید و در مناطق مستعد گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود همچنین امشب و فردا با توجه به وزش باد نسبتاً شدید دریای خزر و شمال خلیج‌فارس مواج است.

ضیائیان تصریح کرد: آسمان تهران فردا ابری همراه با بارش باران و رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید است. بیشترین دمای تهران به ۱۳ درچه و کمترین آن به ۹ درجه می رسد.

ارسال نظر