کد خبر 575000

سامانه بارشی تازه در راه است

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز ۷آبان سامانه بارشی از مرزهای غربی کشور وارد می‌شود و در استان‌های واقع در شمال غرب و غرب کشور، بخش‌هایی از جنوب غرب و دامنه‌های مرکزی زاگرس، سبب بارش باران و وزش باد شدید موقت خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، صادق ضیاییان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت:‌ روز آینده در شمال خراسان رضوی، همچنین استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، خراسان شمالی، شرق آذربایجان شرقی و ارتفاعات استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز بارش باران و وزش باد شدید موقت و بارش برف در مناطق سردسیر ادامه دارد که البته شدت بارش برف و باران نسبت به امروز در این مناطق کمتر است

روز 6 آبان هوا در شهرهای بزرگ و صنعتی آلوده است

وی با بیان اینکه روز آینده شدت بارش‌ها در استان مازندران خواهد بود، گفت: روز پنج‌شنبه 6 آبان جوی آرام در اغلب مناطق کشور پیش‌بینی می شود که می‌تواند به افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی منجر شود.

ورود سامانه بارشی تازه به کشور از 7 آبان

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز جمعه 7 آبان سامانه بارشی از سمت مرزهای غربی کشور وارد می‌شود، گفت: این سامانه در استان‌های واقع در شمال غرب و غرب کشور بخش‌هایی از جنوب غرب و دامنه‌های مرکزی زاگرس سبب بارش باران و وزش باد شدید موقت می‌شود.

ضیاییان اضافه کرد:‌ روز شنبه 8 آبان درمناطقی که ذکر شد بارش‌ها تشدید می‌شود و در سواحل غربی خزر بخش‌هایی از مرکز کشور و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی این شرایط پیش‌بینی می‌شود و این سامانه روز یکشنبه 9 آبان در شمال شرق کشور و نواحی که ذکر شد فعال است.

وی افزود: در سه روز آینده در برخی نقاط هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و کرمان رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت داریم .

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی عنوان کرد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 33 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد و همدان با کمینه دمای 3 درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهد بود.

ضیاییان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت:‌ آسمان تهران فردا نیمه‌ابری همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 19 و 9 درجه خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده در پنج مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

ارسال نظر