کد خبر 562333

یک مقام مسئول:

مشمولان کرونایی با تأخیر اعزام می‌ شوند

جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا از موافقت برای تزریق نیم میلیون دُز واکسن کرونا به سربازان خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، سردار «رحمان علیدوست» جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا درباره تهمیدات این سازمان در پی شیوع کرونا اظهار داشت: در شرایط کرونایی فعلی، سازمان وظیفه عمومی ناجا با جدیت موضوع را پیگیری و غربالگری مشمولان را در دستور کار خود قرار داده و از این رو اقداماتی نظیر تب‌سنجی مشمولان در هنگام ورود، توزیع اقلام بهداشتی، ضدعفونی کردن فضا‌های آسایشگاه‌ها، خودرو‌های حمل مشمولان و سایر اماکن نظامی از همان روز نخست شیوع کرونا در دستور کار قرار گرفته و همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون در این شرایط مدت زمان دوره آموزشی از دو ماه به یک ماه کاهش پیدا کرده است، عنوان کرد: در تمامی مراکز آموزشی دوره رزم مقدماتی یک ماه است.

علیدوست درباره تزریق واکسن کرونا به سربازان نیز گفت: در مورد واکسن کرونا در سطح کشور تا کنون با جدیت و پیگیری و تعامل خوب ستاد کل و ناجا با دولت با تزریق ۵۰۰ هزار دُز واکسن کرونا به سربازان موافقت شده و تا جایی که من اطلاع دارم در تهران و آذربایجان غربی بیش از ۹۰ درصد از کارکنان وظیفه واکسن‌ها را تزریق کرده اند.

وی همچنین درباره مشمولانی که در هنگام اعزام به سربازی به کرونا مبتلا باشند، بیان کرد: مشمولان غربالگری خواهند شد و این موضوع به دو شکل موضوع قابل رسیدگی هست. مشمولان کرونا مثبت قبل از اعزام به خدمت توسط همکاران ما در رده‌های وظیفه عمومی شناسایی و عودت می‌شوند که دوره اعزام این افراد یک یا دو ماه تمدید می‌شود.

جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا ادامه داد: برای بیمارانی که در مراکز آموزش شناسایی شوند، در این مراکز، مکان‌هایی برای قرنطینه پیش‌بینی شده که آن‌ها در آنجا تحت نظر قرار خواهند گرفت تا وضعیتشان بهبود یابد و بتوانند در ادامه فعالیت‌های آموزشی خود شرکت کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر