کد خبر 560878

سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

هشدار تندبادهای لحظه ای در برخی مناطق کشور

سازمان هواشناسی با اشاره تداوم بارش‌ها در چند روز آینده در برخی مناطق کشور و افزایش نسبی دما در نوار شمالی، نسبت به تندبادهای لحظه‌ای و برخورد صاعقه هشدار داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی، امروز در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی می شود. 

بعدازظهر نیز در غرب هرمزگان و جنوب فارس، افزایش ابر گاهی بارش پراکنده و وزش باد شدید را خواهیم داشت.

این سازمان برای امروز(جمعه) در نوار شرقی کشور به ویژه خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان در برخی ساعات، وزش باد شدید و گردوخاک پیش بینی کرده است. دریای خزر، شمال خلیج فارس و شرق عمان نیز امروز مواج خواهد بود.

سازمان هواشناسی برای فردا (شنبه) و نیز یکشنبه در ارتفاعات مازندران بارش پاکنده و برای نوار شرقی کشور وزش باد شدید پیش بینی کرده است.

روزهای دوشنبه و سه شنبه نیز در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف و آرام است و از شنبه تا دوشنبه در سواحل شمالی، شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز روند افزایش نسبی دما پدیده حاکم خواهد بود.

بیشینه و کمینه دمای هوای پایتخت امروز ۳۱ و ۲۱، شنبه ۳۲ و ۲۲  یکشنبه ۳۳ و ۲۳ و دوشنبه ۳۴ و ۲۳ درجه سانتیگراد پیش بینی شده است.

سازمان هواشناسی نسبت به آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتمال برخورد صاعقه به‌ویژه در مناطق کوهستانی و خسارت ناشی از تندباد لحظه‌ای هشدر داد و به هموطنان توصیه کرد تا از تردد و اتراق در اطراف رودخانه‌ها، صعود به ارتفاعات پرهیز کنند و بر لزوم آمادگی و اقدامات دستگاه‌های اجرایی را برای پیشگیری از آبگرفتی معابر، بازگشایی دهانه پل‌ها و آبروها تاکید کرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر