کد خبر 560870

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد؛

تداوم آموزش مجازی از مهر ماه در دانشگاه آزاد

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تداوم آموزش مجازی تصمیمی است که تا کنون برای بازگشایی دانشگاه در مهر ماه گرفته شده است، دانشگاه در این خصوص تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کروناست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، احمد حیدری در این زمینه افزود: دانشگاه آزاد آمادگی بازگشایی مدارس به صورت حضوری و مجازی را دارد، تصمیم گیرنده در این خصوص ستاد ملی مقابله با کرونا است.

وی ادامه داد: تصمیمات ستاد مقابله با کرونا برای بازگشایی دانشگاه در دستور کار قرار می گیرد؛ چرا که دانشگاه در این زمینه تصمیم گیرنده نیست.

مراکز آموزشی دانشگاه ها پس از شیوع ویروس کرونا از اسفند ماه سال ۹۸ تا کنون تعطیل شده اند و آموزش‌ها از این زمان به صورت مجازی دنبال شده است. 

واکسیناسیون اعضای هیات علمی در حال انجام است

سخنگوی دانشگاه آزاد همچنین درباره واکسیناسیون دانشجویان اظهار داشت: دانشگاه آزاد ۳۰۰ مرکز برای واکسیناسیون آماده کرده و واکسیناسیون هیات علمی درحال انجام است.

وی ادامه داد: در حال حاضر منتظر واکسن هستیم تا واکسیناسیون دانشجویان هم آغاز شود، وزارت بهداشت در جریان مطالبه ما برای واکسیناسیون دانشجویان هست و این وزارتخانه همکاری خوبی هم با دانشگاه داشته است.

سخنگوی دانشگاه آزاد یادآورشد: هر زمان وزارت بهداشت اعلام کند، واکسیناسیون دانشجویان آغاز می‌شود.

حیدری خاطرنشان کرد: شیب تهیه واکسن در کشور رو به بهبود است و امید است به زودی واکسیناسیون دانشجویان هم آغاز شود. نیروهای دانشگاه در این مراکز توانایی واکسیناسیون کارکنان و اعضای هیات علمی، دانشجویان و بخشی هم ظرفیت مردمی را دارند.

 واکسیناسیون جامعه دانشگاهی با اولویت دانشجویان و استادان دانشگاه آزاد از هفتم مرداد ماه آغاز شد.

محمد مهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد گفت: با هماهنگی صورت گرفته در هر استان مقرر شد بین پنج تا ۱۵ ایستگاه واکسیناسیون با اولویت استادان، ‌کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد دایر شود و خدمات ارائه دهد؛ چرا که افزایش سرعت واکسیناسیون برای کشور مساله ای بسیار مهم است.

وی یاد آور شد: مقرر شده تا ۱۵ آبان  واکسیناسیون کل مجموعه یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفری دانشگاه آزاد تمام شود. این بنای اولیه است، اما اگر در بحث تهیه واکسن کمک شود، ما هم سرعت کار را افزایش می دهیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر