کد خبر 554970

مدیرعامل بهشت زهرا؛

شمار جانباختگان کرونایی در تهران ۲برابر شده است

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) گفت: آمار متوفیان کرونایی شهر تهران در پیک پنجم ۲ تا ۲.۵برابر شده‌است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سعید خال با بیان اینکه بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حدود ۴۰ درصد جانباختگان کرونایی مربوط به شهر تهران هستند، افزود: شمار جانباختگان کرونایی و غیرکرونایی در شهر تهران به ۴۰۰ نفر در روز رسیده است.
وی اظهار داشت: فوت ۲۱۶ کرونایی را در یک روز تجربه نکرده بودیم حتی در دوران دفاع مقدس بی سابقه است، این درحالی است که شمار جانباختگان کرونایی در یک ماه پیش به زیر یکصد نفر رسیده بود.

این مسئول با اشاره توانمندی های سازمان بهشت زهرا (س) در بحران کرونا خاطرنشان کرد: اگر زیر ساختهای لازم و تجربه این بحران را نداشتیم مثل کشورهای آمریکا،  یونا و دیگر کشورها از پای در می آمدیم.

خال از شهروندان خواست که با توجه به افزایش جانباختگان کرونایی، تنها برای تدفین آن هم با حداقل افراد و بستگان درجه یک متوفیان به بهشت زهرا بیایند.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) تاکید کرد: در پیک پنجم کرونا و سویه دلتای این بیماری برخلاف سویه های مختلف شاهد جان باختن هموطنان در همه گروهای سنی شامل جوانان و حتی کودکان هستیم.

 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز جمعه اعلام کرد: طی مدت ۲۴ ساعت گذشته ۵۵۵ بیمار کووید ۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰۰ هزار و ۸۱۰ نفر رسید.

 کرونا در خیز پنجم خود چندین بار رکورد تلفات روزانه را جابجا کرده و آخرین بار روز دوشنبه ۲۵ مرداد ماه با مرگ ۶۵۵ نفر طی ۲۴ ساعت به رکورد جدیدی دست یافت.

ویروس کرونا دورخیز خود برای خیز پنجم را از ابتدای تیر ماه از جنوب کشور به مرکز کشور آغاز کرد.

این درحالیست که قاسم جان بابایی امروز (جمعه) در حاشیه بازدید جمعی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از بیمارستان‌ شهرستان کلاله استان گلستان در جمع خبرنگاران گفت: روند شیوع ویروس کرونا در بعضی از استان‌ها مانند اصفهان، فارس و خراسان رضوی همچنان افزایشی است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر