کد خبر 554649

در شب عاشورای حسینی (ع) انجام گرفت؛

حضور رییس‌جمهور در اجتماع «عشیره عاشورا»

رییس‌جمهور همزمان با شب عاشورای حسینی (علیه السلام) در جمع عزاداران پادگان ۰۶ ارتش حاضر شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سید ابراهیم رییسی رییس‌جمهور در شب عاشورای حسینی (علیه السلام) در اجتماع «عشیره عاشورا» که در پادگان ۰۶ ارتش برگزار شد، شرکت کرد و در جمع عزاداران حسینی سخنرانی کرد.

رییسی در این مراسم با اشاره به سیره ابی‌عبدالله الحسین (علیه السلام) و درس‌هایی از مکتب عاشورا، به ذکر مصائب اهل بیت سیدالشهدا پرداخت.

رییس‌جمهور در این مراسم گفت: عاشورا برای حیات دین بود. عاشورا تابلویی بود که تمام مظاهر و خوبی‌های عالم در آن نقش بسته بود.

وی افزود: قیام عاشورا برای اجرایی کردن دین بود. روز عاشورا درسی فراروی زندگی انسان برای چگونه زندگی کردن و تضمین انسانیت انسان و عدالت، تضمین حق گرایی برای جامعه انسانی، تضمینی برای مبارزه با ظلم و ستم و تضمینی برای یک زندگی انسانی و اسلامی در طول تاریخ حیات بشریت است.

رییسی گفت: جریان امتداد عاشورا در همه عصرها وجود دارد. امام حسین (ع) برای مبارزه با ظلم و فساد به قیام آمد.

وی تاکید کرد: امروز ۱۴۰۰ سال است که فریاد استغاثه امام حسین بلند است. فریادی که امام حسین سال ۶۱ هجری فرمود امروز در جامعه بلند است. شهیدان و شهدایی همچون حاج قاسم سلیمانی فریاد استغاثه امام حسین (ع) را لبیک گفتند.

رییس‌جمهور گفت: تحول در جامعه بشری به نام حسین (ع) رقم خورده است. آنچه امروز در منطقه و دنیا می‌بینید اتفاقی است که با نام حسین رقم خورده است.

رییسی با بیان اینکه سمت و سوی نظام و انقلاب سمت و سوی درستی است، گفت: امروز وضعیت زندگی را می‌توان به سمتی برد که خواست شهدا بوده است. باید عزت و عدالت اجتماعی را در جامعه نهادینه کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر