کد خبر 554495

یک مقام مسئول:

جهش های متعدد کرونا در راه است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با بیان اینکه جهش های متعدد کرونا در راه است گفت: تنها راه مبارزه با ویروس رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی است، چرا که واکسیناسیون شخص را رویین تن نمی کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سعید نمکی سه شنبه شب در جلسه استانی ستاد مقابله با کرونای قم، با بیان اینکه نمی توان زمانی را برای پایان کرونا متصور بود، افزود: ویروس کرونا در آینده جهش های متعددی خواهد داشت و احتمالاً ویروس های آینده واکسن را هم زیر سوال خواهد برد.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون صددرصدی هم نمی تواند باعث ایمنی کامل جامعه شود افزود: رعایت شیوه نامه های بهداشتی تنها راه مبارزه با ویروس کروناست.

نمکی از خیزهای بیشتر کرونا در آینده خبر داد و گفت: نمی‌توان مردم را در به وجود آمدن خیز ها و پیک های کرونا مقصر دانست چرا که در تعطیلی‌های قبلی همچنان مترو، رستوران ها و دیگر کارخانه‌های تولید بیماری فعالیت می کردند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: نظام بهداشت و درمان متولی اقتصاد کشور و تامین بسته‌های حمایتی نبوده و نیست اما این بخش ها جور و زحمت بیشماری برای ما بهمراه داشته اند.

وی ضمن اشاره به شیوه مدیریت بیماری در سطح کشور گفت: تنها در روزهای نخست به حرف ما گوش می‌دادند اما در ادامه فقط ما یک رای در ستاد ملی مقابله با کرونا داشتیم در صورتی که در هیچ جای دنیا چنین وضعی نبوده است.

نمکی با بیان اینکه بگو مگوها مشکلی را حل نمی کند خاطرنشان کرد: در حال حاضر تنها با همکاری و همدلی تمامی نهادها و دستگاه ها می توانیم از مشکلات عبور کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه به تحریم های ظالمانه رژیم آمریکا در حوزه سلامت و درمان پرداخت و گفت: با وجود ادعای دروغ مقامات رژیم آمریکا، تحریم ها مانع بزرگی برای تهیه و تامین دارو و تجهیزات کشور ایجاد کرده است.

وی همچنین از احتمال وجود خیز جدید بیماری خبر داد و گفت: ما هنوز به قله و پیک بیماری نرسیده‌ایم و احتمال دارد با عادی انگاری، بیماری رشد و شدت بی بیشتری پیدا کند.

وی همچنین افزایش ظرفیت بهداشت و درمان کشور در دو سال گذشته اشاره کرد و گفت: در این مدت تخت های ویژه بستری در کشور دو برابر افزایش داشته و یک هزار و ۵۰۰ دستگاه اکسیژن ساز نیز به مراکز درمانی فرستاده شده است.

نمکی همچنین به درخواست روزهای گذشته مبنی بر تعطیلی کشور به مدت دو هفته اشاره کرد و گفت: دلهره از فروپاشی نظام سلامت و همچنین خستگی کادر درمان عامل اصلی نگارش انتشار این نامه بود.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در پایان وقوع ناآرامی‌ها و مهاجرت احتمالی شهروندان افغانستانی را یکی از تهدید ها برای اوج‌گیری دوباره کرونا دانست و گفت: با توجه به اینکه قم مقصد بسیاری از این مهاجران خواهد بود احتمال دارد با ورود این مهاجران به این استان و عدم رعایت دقیق شیوه نامه ها توسط آنها، شاهد اوج‌گیری مجدد بیماری باشیم.

عصر امروز وزیر بهداشت با هیات همراه برای بررسی وضعیت شیوع کرونا در این استان، وارد قم شد.

وضعیت کرونایی قم که از ۲۷ خردادماه پس از ۴۰ روز از وضعیت نارنجی به زرد بهبود یافته بود بر اساس آخرین رنگ‌بندی اعلام شده توسط نرم‌افزار ماسک، از تاریخ نهم تیرماه جاری بار دیگر جزو شهرهای نارنجی و از ۲۳ تیرماه مجددا در وضعیت قرمز از نظر شیوع کرونا قرار گرفت.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  به نظریه درخشان تنظیم تعادل میان نان و جان ادامه بدید تا بلاخره جواب بگیرید!

 • داداشی
  ۰ ۰

  اگر کسی فهمید ...فهمید اگر نفهمید تا ابد نخواهد فهمید....نفهم..دیگران را هم به مشکل میاندازد

 • ف
  ۱ ۰

  سلام خجالت چیزه خوبیه روزهایی که باید بمردم خدمت میکرد بله قربان داشتی فقط بفکر مقامت بودی که خلع لباس نشی ج،،،نمکی الان داری سخنرانی تحویل ملت نیدی نه جایی تو دولت ریسی هم توچون توان وزیر رانداری بمردم خدمت کنی تواین دولت جای دروغ گوها نیست

 • اکبری
  ۱ ۱

  باوجود گذشت یک سال واندی از اولین شناسایی ویروس کرونا در ایران هنوز نظام سلامت نتوانسته روش درمان درستی بیابد ومردم را نیز از دریافت مشاوره های طب اسلامی ایرانی میهراساند ومانع فعالیت متخصصین این طب در درمان بیماری شده وبا تعطیلی های متعدد باعث فقیر ترشدن قشر ضعیف جامعه ومسافرت رفتن قشر کارمند وانتشار هرچه بیشتر ویروس شده اند درعجبم چطور هنوز متوجه نشده اند که راهکارهایشان است که زحمتشان را بیشتر کرده نه تعطیل نکردن کسب وکار مردم ...!!!مردم بدون درآمد چطور میتوانند درتقویت سیستم دفاعی بدنشان غذاهای مناسب تهیه کنند جناب نمکی شما که جز تجویز داروهای بیخاصیت وپرعوارض غربیها راهکاری تاکنون ارائه نفرموده اید .....